Як доглядати за полуницею.

Полуницю не даремно називають королевою серед ягід - вона дуже смачна і ароматна. Щоб на своїй садовій ділянці збирати її кошиками, потрібно правильно доглядати за посадками.
Вам знадобиться
  • - препарати від шкідників;
  • - азотні добрива;
  • - калійно-фосфорні добрива;
  • - чорна поліетиленова плівка;
  • - солома.
Інструкція
1
По-перше, важливо підібрати урожайний сорт. Зараз сортовий посадковий матеріал можна вільно купити не тільки на ринках, а й через інтернет. І це не тільки розетки, а й насіння, посіявши які взимку, ви отримаєте молоді посадки влітку. І навіть спробуєте перші ягоди, хоча їх ще буде мало. Але зате на наступний рік ваші грядки порадують пристойним урожаєм, якщо за полуницею доглядати правильно.
2
На зиму укрийте полуницю соломою, якщо ви живете в холодних регіонах. Додатково накидайте сніг, як тільки буде можливість. Після тривалої зими зніміть укриття. Робіть це рано, як тільки почне танути сніг, інакше полуниця може випріти. Якщо ще є загроза заморозків, просто розсуньте солому, а всю не прибирайте.
3
Після того як сніг розтане, порихліте грунт. А полуницю обробіть від шкідників. Для цього приготуйте такий розчин. Візьміть по 2 гранули препаратів «Здоровий сад» і «Екоберін», 2 краплі «Цирконій», 4 краплі «Уніфлор» і 6 крапель «Фітоферма». Все це розчиніть в 1 л води і окропити кущики.
4
Підгодуйте полуницю. Для цього підійдуть азотні добрива. Вони посилять ріст надземної частини. Розведіть добрива згідно інструкції і обробіть грунт на грядках. Влітку використовуйте калійно-фосфорні добрива, від них збільшиться урожай.
5
Слідкуйте за вологістю ґрунту, вчасно поливайте, рихлите грунт, видаляйте бур'яни. Можна накрити полуницю чорною поліетиленовою плівкою, зробивши прорізи для кущиків. Під таким укриттям пригнічується ріст бур'янів, і догляд за полуницею набагато полегшується.
6
У період масового дозрівання ягід скоротіть полив, інакше з'явиться гниль. Деякі садівники видаляють всі з'являються вуса, щоб більше поживних речовин надходили зав'язь.
7
Після збору врожаю ображати вуса, якщо ви не видалили їх раніше і якщо не плануєте полуницю розмножувати. В останньому випадку залиште перші 1-2 розетки. Коли вони укореняться, пересадите їх на постійне місце.
З початком городнього сезону дачники починають готувати грунт, висаджувати розсаду в грунт і ретельно доглядати за своїми рослинами. Особливою популярністю користується ароматна ягода - полуниця.

Як правильно висаджувати кучеряву полуницю

Важко уявити на сьогодні город або дачну ділянку, на якому б не вирощували полуницю. Полуниця - це одна з найулюбленіших і смачних ягід. Умовно всі сорти полуниці можна розділити на 3 основні групи: тепличні, садові та вьющіеся.Особое увагу необхідно приділити останньому. Різновидом кучерявою полуниці є Ампельна. Серед найбільш відомих і затребуваних кучерявих сортів можна виділити такі, як Астара, Московський делікатес, Женева, Ерос і багато другіе.Любой садівник і дачник повинен знати, що кучерява полуниця - це різновид звичайних сортів, тому догляд за нею повинен бути відповідним. При вирощуванні гостро постає питання про те, як і коли краще всього висаджувати цю ягоду. Робити це рекомендується навесні в мае.В залежності від швидкості плодоношення можна придбати ранні сорти (плодоносять в червні) і більш пізні, які даватимуть урожай аж до серпня. Категорично не рекомендується саджати кучеряву полуницю різних сортів на 1 грядку. Кучеряву полуницю можна висаджувати і в теплиці в підвішеному положенні або навіть в простій горщик і ставить його прямо в будинку або квартирі.

Особливості вирощування

Будь-яка полуниця, у тому числі кучерява, потребує постійного догляду. По-перше, доцільно поливати кущі в міру сухості грунту. Потрібно пам'ятати, що лити воду рекомендується тільки під сам куст.Лучше поливати її рідше, але рясніше. В цьому випадку вона буде добре плодоносити. По-друге, через кожні 3-4 роки потрібно оновлювати кущі. За цей період рослини практично повністю виснажують грунт, тому проводять пересаджування молодих усов.Старие залишати не обов'язково. Вуса беруть тільки з великих, міцних кущів. Можна обрізати їх ножицями або ножем. Все ті кущі, які погано плодоносять або загинули, необхідно прибирати з грядки, бо вони поглинають багато поживних речовин із землі.Все сухе листя обстригають, залишають тільки сильні і великі вуса. Кучеряву полуницю можна висаджувати дуже близько один до одного, таким чином створюється великий кущ. Нерідко на 1 квадратному метрі висаджують відразу десятки растеній.Вьющаяся полуниця потребує підгодівлі. Для цих цілей можна використовувати азотсодержащие добрива, перегній. Висаджувати її доцільно на сонячний ділянку і періодично очищати грядки від бур'янів. На удобреному ділянці будь-яка кучерява полуниця дасть великий урожай і буде приносити радість своєму господареві.