Як випоювати мікросхеми.

Тим, кому доводиться самостійно лагодити побутову та іншу електронну техніку, нерідко доводиться стикатися ситуацією, коли необхідно випаять з монтажної плати мікросхему. Ця операція вимагає більше уваги, ніж випоювання звичайних конденсаторів або резисторів. Виконувати її слід з увагою і ретельністю. Існують невеликі хитрощі, які дозволяють випаять мікросхему без серйозних зусиль.
Вам знадобиться
  • - електричний паяльник з тонким жалом;
  • - каніфоль;
  • - пінцет;
  • - тонка дріт;
  • - голка від медичного шприца.
Інструкція
1
За допомогою паяльника з тонким жалом послідовно приберіть з ніжок мікросхеми зайвий припій. Приготуйте тонкий дріт, яку можна взяти з багатожильного дроти. Вона буде виконувати функцію відводу тепла. Просуньте дріт під висновки мікросхеми, яку вам потрібно випаять. Робити цю роботу найкраще з використанням пінцета.
2
Закріпіть дріт, припаявши до одного з сусідніх елементів монтажної плати, або намотайте її кінець на висновок непотрібної деталі. В іншому випадку дріт в самий невідповідний момент може вискочити і перешкодити в роботі.
3
Розігрітим паяльником по черзі обробіть кожну ніжку мікросхеми. Спочатку прогрійте одну половину мікросхеми, а потім її другу частину. Після того як ніжки звільняться від припою, акуратно витягуйте їх з гнізд і відгинайте в сторону. Коли всі ніжки мікросхеми будуть вільні, вирівняйте їх пінцетом.
4
Для особливо важких випадків використовуйте голку від шприца для ін'єкцій. Голка повинна мати внутрішній діаметр, трохи перевищує діаметр ніжок мікросхеми.
5
Змастіть висновки мікросхеми в місцях пайки каніфоллю або іншим флюсом. Надіньте голку на перший висновок мікросхеми і починайте прогрівати паяльником припій. Голку при цьому слід злегка повертати з боку в бік, натискаючи і відпускаючи. Інакше ваш саморобний інструмент може міцно припаятися до ніжки мікросхеми.
6
Коли голка ввійде в монтажну плату, приберіть паяльник і повільно обертайте голку, щоб вона знялася з ніжки. Тим же способом обробіть залишилися висновки мікросхеми, звільняючи їх від припою. Щоб випаять описаним способом один висновок, потрібно не більше трьох секунд.
7
При звільненні висновків мікросхеми стежте за тим, щоб паяльник сильно не нагрівався. В іншому випадку можна пошкодити конструкцію деталі, привівши її у непридатність.