Як робити покрівлю.

Один із завершальних етапів будівництва будинку або дачі - зведення даху і настил покрівлі. Умовно всі види дахів ділять на плоскі і скатні. Найчастіше в індивідуальному будівництві будинків доводиться мати справу з дахами скатних типу. Їх з успіхом застосовують при будівництві як житлових, так і господарських будівель. Похилі даху більш практичні, хоча покривати їх покрівельним матеріалом дещо складніше.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні бруски;
  • - дошки;
  • - покрівельний матеріал;
  • - металеві куточки;
  • - металеві скоби;
  • - інші елементи кріплення (цвяхи, саморізи);
  • - набір теслярських інструментів.
Інструкція
1
Ознайомтеся з пристроєм скатного даху. Як правило, вона включає мауерлат, кроквяну систему, коньковий брус і обрешітку. Поверх всієї конструкції кріпиться обраний вами покрівельний матеріал.
2
По периметру зведених стін будови укладіть мауерлат - дерев'яні бруски, до яких кріпляться крокви. Зазвичай бруси з'єднують між собою металевими куточками або сталевими скобами.
3
Зведіть кроквяну конструкцію. При монтажі скатного даху крокви дуже часто випускають за межі обріза стіни, роблячи своєрідний звис даху. Це допомагає вберегти стіни будівлі від вологи, що скачується з покрівлі. Збирають крокви безпосередньо на даху. В результаті у вас повинна вийти цілісна система, що складається з кроквяних ніг, стійок і затягувань. Кожну окрему кроквяну ферму кріплять до мауерлату.
4
З'єднайте окремі кроквяні секції верхнім гребеневим брусом, після чого приступайте до установки обрешітки. Найпростіше зібрати обрешітку з дощок, набраних «у розбіг» або суцільним чином. З дощок видаляють залишки кори, а потім прибивають їх до зовнішньої поверхні крокв цвяхами. Якщо обрешітку ви робите суцільний, буває необхідно підтесував дошки, щоб вони щільніше прилягали одна до іншої.
5
Поверх обрешітки постеліть покрівельний матеріал. У сучасному індивідуальному будівництві застосовується широкий асортимент покриттів. Це може бути листове залізо, шифер, звичайна черепиця або її аналоги на металізованої основі. Кожен вид матеріалу при монтажі має свої особливості.
6
Прикріплюючи листи покрівельного матеріалу до конструкції даху, використовуйте спеціальні кріпильні саморізи, забезпечені прогумованої прокладкою. Це дозволить уникнути затікання під покриття води.
7
Облаштовуючи покрівлю, пам'ятайте, що їй доведеться нести серйозне навантаження під час снігопаду або негоди. Всі елементи покрівлі повинні бути ретельно підігнані один до одного і надійно прикріплені до обрешітки способом, який рекомендований виробником.