Як висушити декоративний гарбуз.

Пляшки, чаші, свічники, ковші, шпаківні - далеко не повний перелік того, що можна зробити з декоративної гарбуза. Крім того, гарбуз химерної форми і сама по собі може стати відмінним подарунком. Але для цього її необхідно добре висушити.
Вам знадобиться
  • - гарбуз;
  • - мило;
  • - вода;
  • - спирт;
  • - приміщення з хорошою вентиляцією.
Інструкція
1
Дуже багато залежить від того, яку саме гарбуз ви хочете висушити. Декоративні гарбузи бувають двох видів. Це кукурбіта і лагенария. У кукурбіти м'яка зелена, помаранчева або золотава скоринка. У лагенарії кірка тверда, спочатку зелена, але забарвлення змінюється на коричневу або жовто-коричневу у міру висихання.
2
Зберіть урожай гарбуза. Це необхідно робити в той момент, коли висохне плодоніжка, але до настання сильних холодів. Вона повинна стати коричневою. При зборі врожаю невеликий шматочок плодоніжки необхідно залишити. Пошкоджені гарбуза найкраще викинути, вони не висохнуть, але відразу ж почнуть гнити.
3
Перед тим як укладати на просушку, вимийте шкірку ваших декоративних гарбузів мильною водою. Краще всього використовувати саме звичайне господарське мило. Дайте шкірці просохнути.
4
Розкладіть гарбуза в один шар в добре провітрюваному приміщенні. Воно може бути світлим, але туди не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Підходить веранда, засклена лоджія. Можна сушити гарбуза і в кімнаті. Нехай ваші кукурбіти і лагенарії полежать тиждень. Не забувайте контролювати процес. Через тиждень зовнішній шар шкірки повинен висохнути повністю, але в холодному приміщенні сушка йде трохи повільніше. Оптимальний варіант - сушити гарбуза при кімнатній температурі.
5
На наступному етапі вам знадобиться темне приміщення з хорошою вентиляцією. Якщо в будинку немає підходящого, можна розкласти гарбуза, наприклад, під ліжками. Щоб повітря проникав і під гарбуза, краще зробити горизонтальні решітки на підставках. Прослідкуйте, щоб гарбуза лежали в один шар. Вони не повинні стикатися. Крупну декоративний гарбуз можна повісити, тоді вона буде висихати більш рівномірно.
6
Процес необхідно ретельно контролювати. Перевіряйте гарбуза кожен день. Ті, які почали гнити або запліснявіли, прибирайте. У деяких випадках цвіль можна прибрати. Якщо шкірка затверділа, змочіть м'яку ганчірочку розчином відбілювача і протріть запліснявілі місце. Якщо пляма цвілі з'явилося на ще м'якою шкірці, гарбуз доведеться викинути.
7
Через два тижні переверніть гарбуза, щоб вони сохли рівномірно. Робіть це раз в півтора-два тижні. Крім того що таким чином ви уникнете загнивання, ви ще зможете вловити момент, коли гарбуза остаточно висохнуть. Часу для цього потрібно чимало, близько півроку, при цьому кукурбіта сохне приблизно в два рази швидше лагенарії.
8
Якщо гарбуз стала легкою, а при струшуванні чутно, як усередині перекочуються насіння, вона готова. Тепер з неї можна робити всілякі вироби. Іноді потрібно поверхню овоча зробити більш рівною і гладкою. Для цієї мети годиться наждачний папір з дрібною фракцією.