Як варити яйця на Великдень. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

У християнських країнах прийнято на Пасху дарувати один одному фарбовані яйця. Писанки, або крашанки вважаються символом життя. Дуже важливо не допустити, щоб шкаралупа потріскалася. Крім того, потрібно зварити яйця так, щоб їх можна було почистити швидко і акуратно.
Вам знадобиться
  • - яйця;
  • - каструля;
  • - сіль;
  • - вода;
  • - цибулиння;
  • - кольорові вовняні нитки.
Інструкція
1
Дістаньте яйця з холодильника. Подивіться на дату упаковки. Як не дивно, найбільше підходять яйця, які пролежали дня чотири після того, як їх упакували на птахофабриці. Занадто свіжі доведеться варити приблизно на хвилину довше.
2
Перед тим, як починати варити, потримайте яйця в теплі півгодини-годину. В цьому випадку більше шансів, що шкаралупа не лопне. Це особливо важливо, якщо ви збираєтеся опустити яйця в гарячий відвар цибулиння.
3
Великодні яйця можна починати варити в холодній або киплячій воді. У кожного способу є свої переваги. При закладці в холодну воду шкаралупа лопається рідше, але зате важко з абсолютною точністю встановити час варіння. Воно багато в чому залежить від того, як швидко нагрівається конфорка. Втім, це на Пасху це не так вже й важливо, оскільки яйця частіше варять все-таки круто. При закладці в киплячу воду можна точно розрахувати час, але потрібно опускати яйце в каструлю дуже акуратно. При забарвленні цибулинням застосовується саме такий метод. Тому виберіть, який спосіб вам більше підійде.
4
Перед тим, як закладати яйця в холодну воду, обмийте їх. Складіть в невелику каструлю і залийте невеликою кількістю холодної води. Вона повинна тільки прикрити вміст каструлі. Доведіть воду до кипіння на повільному вогні. Після того, як вона закипить, засічіть час. Великодні яйця можуть бути не тільки звареними круто, але і в мішечку, і навіть всмятку. Найшвидше виходять, звичайно, всмятку - знадобиться всього три хвилини. Яйце в мішечку вариться 4-5 хвилин, круто - 6-7 хвилин. Точний час залежить від свіжості яєць. Якщо вони дуже свіжі, час варіння буде на хвилину більше.
5
Перед тим, як закладати яйця в холодну воду, обмийте їх. Складіть в невелику каструлю і залийте невеликою кількістю холодної води. Вона повинна тільки прикрити вміст каструлі. Доведіть воду до кипіння на повільному вогні. Після того, як вона закипить, засічіть час. Великодні яйця можуть бути не тільки звареними круто, але і в мішечок, і навіть всмятку. Найшвидше виходять, звичайно, всмятку - знадобиться всього три хвилини. Яйце в мішечку вариться 4-5 хвилин, круто - 6-7 хвилин. Точний час залежить від свіжості яєць. Якщо вони дуже свіжі, час варіння буде на хвилину більше.
Зверніть увагу
В деяких кулінарних книгах рекомендується перед варінням обережно проколоти яйця голкою з тупого кінця. Робиться це для того, щоб зменшити тиск повітря, який знаходиться під шкаралупою.
Корисна порада
Перед тим, як варити яйця, ознайомтеся з інструкцією, яка додається до харчових фарбників. В одні барвники опускають гарячі яйця, в інші - холодние.Время варіння залежить від висоти над рівнем моря. У високогірній місцевості вода закипає повільніше, і варити яйця слід довше.