Розчинник 646: властивості, застосування, техніка безпеки.

Розчинники використовуються для знежирення поверхонь перед склеюванням або фарбуванням, розведення лакофарбових виробів до потрібної консистенції і видалення старої фарби. Розчинник 646 - один з найпопулярніших і затребуваних на цьому сегменті будівельного ринку.

Характеристика розчинника 646

Розчинник 646 являє собою суміш летючих органічних речовин і виглядає як безбарвна або злегка жовтувата рідина з характерним запахом. До його складу входять 6 компонентів, в тому числі, етанол, толуол, ацетон, бутанол. Спочатку розчинник 646 призначався для розчинення і видалення нітрофарб і нітролаків. Многокомпонентность зробила його універсальним засобом, оскільки дозволяє взаємодіяти з багатьма типами лакофарбових матеріалів: гліфтальових, акрилових, епоксидних, нітроцелюлозних, меланіноамідних.

Область застосування

Використання розчинника 646 для розведення фарби до робочої в'язкості надає пофарбованої поверхні особливий глянець. Лаки і емалі, в які додається цей розчинник, утворюють на обробленої поверхні якісну захисну плівку з гарним блиском. Після висихання розчинник випаровується, не залишаючи запаху на обробленому виробі. При розведенні фарб, лаків і шпаклівки розчинник потрібно додавати невеликими порціями, відповідно до рекомендацій виробника, ретельно перемішуючи отриманий склад.
Стару засохлу фарбу можна зробити придатною до використання за допомогою розчинника 646
Крім розведення лакофарбових матеріалів, розчинник 646 використовується для очищення будівельного і малярного інструменту від фарби, а також видалення плям з різних поверхонь. Враховуючи високу хімічну активність, застосовувати розчинник на поверхні слід з обережністю, щоб не пошкодити нижній шар фарби.
Іноді доцільно розбавляти розчинник 646 слабшими засобами.

Техніка безпеки

Купити розчинник 646 можна на будь-якому будівельному ринку або в магазині побутової хімії. Широкий спектр дії, доступність і невисока ціна зробили це засіб дуже затребуваним, однак при роботі з ним необхідно дотримуватися деяких правил безпеки. Оскільки розчинник 646 є легкозаймистою летючої рідиною, його зберігання та транспортування вимагає особливої обережності. Зберігати цей розчинник необхідно в герметично закритій тарі, далеко від джерел тепла, в захищеному від прямих сонячних променів місці. Пари розчинника токсичні, тому при його використанні в закритому приміщенні необхідно забезпечити хорошу вентиляцію. Для захисту рук при роботі з розчинником потрібні гумові рукавички, для захисту дихальних шляхів - респіратор. При попаданні розчинника на шкіру необхідно відразу ж змити його теплою водою з милом.