Вирощування чорнобривців.

Чорнобривці - це красиві строкаті квіти з велюровими пелюстками, які абсолютно невибагливі до умов вирощування. Ці рослини особливо привабливі для садівників своїм рясним цвітінням, яке починається на початку червня і триває до самих заморозків.

Вирощування і догляд

Хоча чорнобривці і невибагливі до умов вирощування, але все ж вони небайдужі до дбайливому догляду. В подяку це рослина обдарує своїх господарів тривалим і пишним цвітінням. Всі види чорнобривців воліють рости на відкритій місцевості, важливою умовою для рясного цвітіння є достатня кількість сонячного світла. Грунт для вирощування квітів повинна бути нейтральною, родючої і суглинистой. Якщо чорнобривці ростуть на бідному ґрунті, тоді їм потрібні регулярні підгодівлі, які рекомендується проводити в вегетативний період.
До речі, чорнобривці не в'януть тривалий час після зрізки, тому ці квіти будуть довго прикрашати ваш будинок.
Чорнобривці досить теплолюбні, посухостійкі, швидко ростуть. Квіти повинні дихати, вони не люблять щільних грунтів, тому рекомендується регулярно проводити розпушування грунту і прополку. Щоб отримати пишні і красиві квіти, періодично застосовуйте обрізку. Своєчасне видалення засохлих суцвіть провокує рясне цвітіння. Зів'ялі рослини негайно прибирайте з клумби.

Пересадка і розмноження чорнобривців

Восени по закінченні цвітіння зберіть насіння. Для цього залиште на грядці кілька зів'ялих квіток до засихання куща, потім дозрілі насіння вийміть з чашечки. Після збору ретельно просушіть насіння і зберігайте до весни. Ранньою весною сійте насіння на розсаду. Зробіть широкі поглиблені лунки (на відстані півтора сантиметрів один від одного) в грунті і посійте насіння, присипте землею і полийте водою кімнатної температури. Поливи повинні бути помірними до появи сходів, які з'являються досить швидко. Коли на паростках з'явиться по два-три листочка, пересадите їх на постійне місце у відкритий грунт. Якщо існує загроза заморозків, укрийте розсаду плівкою, в такій теплиці саджанці остаточно зміцніють.
Для чорнобривців характерний своєрідний різкий аромат, причому листи пахнуть кілька сильніше, ніж самі квіти.

Полив квітів

Щоб чорнобривці були міцні і мали великі квіти, під час їх зростання не бійтеся виробляти хороший полив. Трохи пізніше поливи слід трохи скоротити, так як від застою і надлишку вологи рослини можуть захворіти або загнити, перестануть цвісти. В літню спеку поливайте рослини один раз на день - увечері. Чорнобривці можуть легко обходитися без підгодівлі, але все ж досить активно відгукуються на них. За сезон можна внести комплексні мінеральні добрива три рази: коли рослини досягли десяти сантиметрів, при першій появі бутонів, під час цвітіння.