Поради щодо вибору та правила експлуатації електричного полотенцесушителя.

Вигнуті труби батарей гарячого водопостачання встановлювалися у ванних кімнатах будинків старої споруди для компенсації зміни їх лінійних розмірів при відключенні гарячої води. Заодно вони використовувалися і для сушки рушників. Сучасні рушникосушки є окремо встановлюються системами, які чудово вписуються в інтер'єри ванних кімнат, оброблених за останнім словом дизайнерської моди.

Переваги електричних полотенцесушителей

На відміну від полотенцесушителей, які підключаються до системи опалення або до труб гарячого водопостачання, електричні монтуються в будь-якому зручному місці, де є можливість підключити їх до розетки. Крім простоти і зручності монтажу, плюсом є і те, що він працюватиме в будь-який час року, незалежно від того, відключили в будинку опалення або гарячу воду.Современние рушникосушки, обладнані термостатами, дозволяють істотно заощадити на рахунках за електрику. Ви зможете налаштувати його в залежності від своїх уподобань, температури у ванній кімнаті або за вікном. Терморегулятор з вбудованим таймером дозволить приладу включатися тільки в ті моменти, коли температура у ванній кімнаті буде нижче встановленого значення або у той час, коли ви збираєтеся прийняти ванну.Проблемой водяних полотенцесушителей є низька якість гарячої або проходить по трубах опалення води. Вона може містити дрібні частинки піску, суспензії, солі та ін., Що веде до подряпин на внутрішній поверхні та виникнення накипу і відкладень в трубах рушникосушки. У електричних сушок, усередині яких знаходиться спеціальна рідина, або масло, такої проблеми не існує.
рушників з кольорових металів виготовляють з суцільнолитих труб, зварного шва в них немає.

Як вибрати електричний полотенцесушитель

Електричні рушникосушки розрізняють за матеріалом виготовлення. Для цього може використовуватися чорна сталь, покрита нержавіючим або пофарбованим полімерним складом, що захищає прилад від іржі і корозії. Застосовують для їх виготовлення і кольорові метали: мідь, латунь, алюміній. Але самими надійними і міцними вважаються рушникосушки з нержавіючої сталі. Втім, недолік є і у них - всі сталеві труби мають зварений шов, від якості зварювання якого залежить і те, як довго вам прослужить прилад. Тому купувати їх слід у перевірених виробників, відгуки про яких можна знайти на численних форумах в інтернете.Вибор Рушникосушка залежить і від того, якої потужності прилад вам потрібно. Від цього буде залежати і його розмір - чим більше колін-згинів, тим більше його площу і теплова потужність, вона може коливатися від 50 до 1500 Вт Потужність залежить і від того, яка температура всередині рушникосушки, на яку позначку встановлений терморегулятор. Для обігріву приміщення площею близько 3-х метрів достатньо сушки висотою близько 60 см і потужністю 250 Вт Полотенцесушитель повинен мати захист від перегріву, багато з них обладнані автоматичними вимикачами, що спрацьовують при температурі 65-70 оС. Взагалі, ці побутові прилади досить економічні, витрата електроенергії невеликих моделей зіставимо з електричними лампочкамі.Что стосується вартості, найдешевшими є рушникосушки, виготовлені з чорної сталевої труби простої форми, всередині якої знаходиться гріючий кабель. До дорогих відносяться прилади, виготовлені з нетрадиційних матеріалів - скла або каменю, які випускають відомі зарубіжні бренди. Якщо труби приладу мають покриття, при виборі зверніть увагу, щоб його цілісність не була нарушена.Полотенцесушітелі розрізняються і за способом кріплення, їх можна монтувати на стіні або на спеціальному поворотному кронштейні, в цьому випадку кут його розташування по відношенню до стіни можна міняти від 0 до 90о. Всередині труби може перебувати масло, спеціальна рідина або гріючий кабель в силіконовій ізоляції. В останньому випадку немає необхідності домагатися гідроізоляції труб, що позитивним чином позначається на вартості такого приладу. Водяні рушникосушки нагріваються швидше і довше зберігають тепло. Підвідний кабель може бути відкритого або прихованого типу. У першому випадку це просто електричний шнур з вилкою, що підключається до розетки, у другому - прокладається під обробкою і вмонтований в мережу стаціонарно.

Правила експлуатації електричних полотенцесушителей

Монтувати полотенцесушитель слід на одній зі стін у ванній кімнаті, для цього використовуються телескопічні кріплення і кронштейни. Зверніть увагу, щоб нагріває тен був розташований знизу, для запобігання перегріву і виходу приладу з ладу. Для надійної та безпечної роботи приладу потрібно справна електропроводка з перетином мідного дроту не менше 2 мм, розетка і підвідний кабель повинні бути із заземленням і мати надійний захист від вологи. Якщо в будинку є любитель годинах приймати гарячі ванни, заповнюючи їх приміщення клубами пари, розетку електричного полотенцесушителя краще вивести на зовнішню стіну, зробивши отвір для шнура.
Вибираючи розетку для сушки для рушників, зверніть увагу на зазначену на корпусі ступінь захисту IP. Друга цифра, що стоїть після цих букв, повинна мати значення не менше 3. Розетка повинна бути з кришкою і гумовими ущільнювачами.
Для чищення полотенцесушителей не слід використовувати абразивні пасти, які можуть пошкодити покриття. Перед тим як почати протирати поверхню, вимикайте електроживлення.