Як перевірити блок живлення.

Коли ваш комп'ютер видає постійні збої, часто відбувається перезавантаження системи, з'являється «блакитний екран смерті» або ще щось, значить, саме час перевірити весь комп'ютер на працездатність. Перевіряти бажано кожну складову системного блоку . Але почати найкраще з тестування блоку харчування.
Вам знадобиться
  • Блок живлення, програмне забезпечення, що дозволяє відслідковувати зміни в роботі материнської плати.
Інструкція
1
Якщо ваш блок харчування до сих пір знаходиться на гарантії, тобто опечатаний, і розкрити його не представляється можливим, скористайтеся наступним способом перевірки. Вам буде потрібно якась програма або процес, що може змусити збільшити енергоспоживання блоку харчування. Приміром, запуск однієї з останніх новинок ігор, відкриття вагомих файлів в декількох програмах, включення перекодування відеофайлу і т.д.
2
Перед початком тестування виконайте завмер поточних рівнів напруги блоку харчування. А після того, як передбачувана навантаження на комп'ютер буде підходити до кінця зробіть ще один контрольний замір. Якщо ці значення, які ви знімали на початку і в кінці роботи змінилися на кілька десятих, то ваш блок харчування можна сміливо міняти на більш потужний, т.к. стався сильний нагрів.
3
Якщо ваш блок харчування вже не на гарантії, то можна зробити наступне: встановіть додатковий жорсткий диск, що призведе до збільшення енергоспоживання. До того ж можна запустити один з процесів, зазначених вище. Замір необхідно зробити до підключення додаткового жорсткого диска і під час його роботи. Після співвідношення цих значень, можна сміливо виносить вердикт вашому блоку харчування. Якщо різниця також склала кілька десятих, то блок харчування не справляється з навантаженням.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m1EiFNt26ho
При виході телевізора з ладу його ремонт найправильніше доручити фахівцеві. Але якщо ви вмієте поводитися з тестером (мультиметром) і тримати в руках паяльник, можете спробувати відремонтувати телевізійний приймач самостійно.
Вам знадобиться
  • - тестер (мультиметр);
  • - дві лампи розжарювання на 60-100 Вт;
  • - паяльник і припой;
  • - викрутка під хрест;
Інструкція
1
Несправності телевізора можуть носити самий різний характер. Якщо він при включенні взагалі не подає ознак життя, спочатку перевірте наявність напруги в розетці. Якщо воно є, відключіть телевізор від мережі, зніміть задню кришку. Потім перевірте шнур харчування і вимикач. У тому випадку, якщо напруга надходить на блок харчування, можна припустити його несправність.
2
Спочатку уважно огляньте блок живлення. Звертайте увагу на потемнілі резистори й роздулися конденсатори. У справного конденсатора верхівка плоска - якщо вона роздута, можна припустити, що він пробитий. Не забудьте оглянути зворотну сторону плати. Перевірте, чи немає пробоїв між доріжками, чи надійно упаяно деталі. Якщо зовні блок живлення справний, огляньте блок рядкової розгортки - він самий навантажений, несправності в ньому виникають досить часто.
3
В тому випадку, якщо зовнішній огляд блоків телевізора не дозволив виявити несправність, почати її пошук слід з перевірки живлячих напруга блоку живлення. Швидше за все, у вас немає схеми телевізора, тому знайдіть її в інтернеті. За схемою визначте, який роз'єм блоку живлення йде на вихідний каскад рядкової розгортки, і відключіть його (шукайте напруга живлення 110-160 В). Замість нього підключіть звичайну лампу розжарювання потужністю близько 100 Вт.
4
Якщо окремого роз'єму немає, треба отпаять із елементів вихідний ланцюга даної напруги на блоці живлення і підключити лампу. При першому включенні сам блок живлення теж підключіть через другу лампу. У тому випадку, якщо вона яскраво засвітиться, в блоці живлення є несправність. Подивіться по схемі, які елементи БП можуть бути несправні (пробиті) і безпосередньо пропускають через себе струм на лампу.
5
Ситуація, коли лампа загоряється і тут же гасне або слабо світиться, каже про справність вхідних ланцюгів блоку живлення. Лампу на вході можна відключити і подальшу перевірку проводити без неї.
6
Перевірку блоку живлення почніть з виміру напруги на навантаженні (підключеної лампі). Подивіться по схемі, яка напруга має бути присутнім. Воно може бути вказано як на роз'ємі блоку живлення, так і на контрольних точках. Напругу живлення може бути вказано у висновку первинної обмотки рядкового трансформатора. Воно повинно бути в межах 110-150 В, в залежності від розміру екрана телевізора.
7
Якщо напруга значно вище, в районі 200 В, перевірте елементи первинного кола БП, що відповідають за його формування. Особливу увагу зверніть на електролітичні конденсатори. Зовні справний, але старий конденсатор може мати низьку ємність, що і призводить до підвищення вихідної напруги. При зниженому ж слід перевірити вторинні ланцюги БП. Звертайте увагу на конденсатори і діоди в ланцюгах живлення рядкової і кадрової розгортки.
8
В тому випадку, якщо всі напруги відповідають нормі, несправність варто шукати в інших блоках телевізора. В першу чергу в рядкової розгортці.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що в працюючому телевізорі присутні високі напруги, небезпечні для життя! Не торкайтеся кінескопа і живить його ланцюгів.