Причини і симптоми мігрені.

Однією з найбільш поширених видів сильного головного болю є мігрень. Назва походить від слова «мікраніі», яке усечено від грецького слова «гемикрания», що означає «половина голови» і вказує на однобічність болю. Майже 10% населення у всьому світі страждають від даного виду захворювання. Найбільш схильні мігрені жінки. Біль зазвичай починається поступово і триває 12-18 годин.

Симптоми і причини мігрені

Основний симптом мігрені - це пульсуючий головний біль, в основному, з одного боку голови. Болі можуть бути постійними або нападоподібний. Біль при мігрені найчастіше супроводжується дратівливістю, нудотою і блювотою. Якщо всі ці симптоми тривають не менше 5 хвилин, але не більше 1 години, можна їх віднести до симптомів мигренозной аури.Разлічают кілька типів мігрені, які залежать від того, наскільки часто відбуваються напади і якими симптомами супроводжуються: - Епізодична мігрень без аури. Такі напади мігрені трапляються рідко, не більше 15 разів на місяць і не супроводжуються симптомами аури.- Епізодична мігрень з аурою. Даний вид нападів трапляється рідко і супроводжується симптомами аури.- Хронічна мігрень. Напади при хронічної мігрені трапляються часто, частіше 15 разів на месяц.Основние причини мігрені - вегетативно-судинний розлад і спадковість. Причиною спазму судин головного мозку можуть стати алкоголь і куріння, зміни погоди, психологічні і фізичні навантаження, занадто короткий або надміру тривалий сон, менструальний цикл, вагітність, клімакс, різні продукти, наприклад, банани, шоколад, горіхи, риба, сир. Також причиною виникнення мігрені буває викривлений хребет. На стан здоров'я людини може погано позначитися зміна кліматичних умов, переїзд в іншу країну.
Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров'я внесла мігрень в список 19-ти захворювань, які найбільшою мірою є причинами порушення соціальної адаптації пацієнтів.

Лікування і профілактика

Щоб правильно лікувати цю хворобу, дуже важливо точно визначити тип мігрені.
Є 2 основні підходи до лікування мігрені: лікування нападів і профілактика. Лікування нападів здійснюється, щоб припинити напад мігрені незабаром після того, як він почався. Препарати для лікування випускаються у вигляді таблеток, а також спрею для носа і розчинів для ін'екцій.Профілактіка мігрені потрібна всім хворим, які відчувають напади мігрені частіше 2 разів на місяць. Лікуючий лікар може порадити профілактичне лікування, якщо у хворого не спостерігається належного ефекту від лікування ліками або кількість нападів увелічівается.Народние способи лікування мігрені теж вельми ефективні. Щоб зняти напад, рекомендується зробити масаж голови, починати треба з чола і обома руками вести до потилиці. При систематичних головних болях допомагає сік свіжої картоплі, який п'ють по 1/4 склянки в день 2 рази. Перериванню нападу сприяє і міцний зелений чай.