Як самому зробити вулики.

Якщо ви вирішили зайнятися бджільництвом, доведеться обзавестися вуликами. Для початківця бджоляра хорошим вибором вважається міцний, зручний в роботі і досить просторий вулик-лежак, розрахований на два десятка рамок. Простота пристрою і великий обсяг дають можливість спорудити вулик-лежак в найкоротші терміни і без застосування дефіцитних матеріалів. В такому вулику цілком можна утримувати основну та допоміжну бджолині сім'ї.
Вам знадобиться
  • - дошки;
  • - дерев'яні рейки;
  • - вата або пакля;
  • - полотно;
  • - кріпильні елементи і фурнітура;
  • - рулетка;
  • - ножівка;
  • - молоток;
  • - стамеска.
Інструкція
1
Приготуйте деревину для виготовлення вуликів. Найкраще для цієї мети підходять дошки з м'яких порід деревини, наприклад з сосни, липи або осики. Огляньте приготований матеріал і виберіть дошки з прямими волокнами і без сучків.
2
Виберіть підходящу для вуликів конструкцію. Розрізняють одностінні та двостінні вулики. Другий варіант краще підходить для зимівлі бджіл. Перебувати в двостінними вулику його мешканці можуть навіть під снігом. Складається звичайний вулик з корпусу, прибитого до нього денця, льотка, прилетной дошки, перегородки і пари діафрагм. Розміри внутрішнього простору вулика визначаються довжиною і шириною рамок, а також їх кількістю.
3
Передню і задню стінки вашого вулика виконайте подвійними, а бічні поверхні можуть бути одинарними. Найкраще для вулика підійдуть дошки товщиною 25 мм. Між стінками подвійний конструкції рекомендується залишити проміжок в 35-45 мм і заповнити його утеплювачем, наприклад ватою або клоччям.
4
На верхніх крайках по внутрішній стороні задньої і передньої стінок виконайте паз, щоб можна було повісити рамки. Передбачте всередині вулика глуху перегородку, щільно прилягає до стінок і до дна. Залежно від величини допоміжної і основний сімей перегородку можна зрушувати до однієї чи іншої сторони вулика.
5
Між дном і передньою стінкою вулика зробіть щілину, яка служитиме нижнім льотком. Щоб величину льотка можна було змінювати, підготуйте набір вкладишів-брусків. У верхній частині передньої стінки проробіть для вентиляції ще пару летков поменше.
6
У нижній частині вулика врівень з дном прикріпіть прилітну дошку шириною 75-90 мм. Ця дошка слугуватиме прибувають з видобутком бджолам своєрідною посадкової майданчиком.
7
Дах зробіть знімною або відкривається на петлях, прикріплених до передньої стінки вулика. Покрівля повинна мати невеликий нахил в сторону задньої стінки. Ні в якому разі не можна допускати, щоб вода з даху стікала на розташовану внизу прилітну дошку.
8
Встановіть у вуликах заздалегідь підготовлені рамки і покрийте їх зверху полотном. На зимовий період утеплите кожен вулик спеціальними подушечками, уклавши їх по торцях рамок. Така конструкція вуликів допоможе створити максимально комфортні умови для проживання бджіл.