Корисні властивості айви.

Айва - це смачний і ароматний фрукт, який відомий людству вже декілька тисяч років. Її корисні властивості використовували ще в давнину і лікували з її допомогою багато захворювань. Айву вживають в сирому вигляді, готують варення, компоти, тушкують, запікають і навіть смажать.

Хімічний склад і користь айви

Айва містить велику кількість вітамінів РР, В2, В1, аскорбінову кислоту і бета-каротин. У ній багато пектинових сполук, заліза, фосфору, міді, солей калію, кальцію. Айва багата вмістом органічних кислот - яблучної, лимонної, винної, дубильними речовинами та ефірними маслами. Вживання айви може не тільки урізноманітнити звичний раціон, але й істотно поліпшити стан організму. Цей фрукт дуже корисний при шлунково-кишкових захворюваннях, жіночих хворобах, він благотворним чином діє на печінку, відновлюючи її функцію. В айві міститься багато вітаміну С: достатньо є в добу всього 50 г цього фрукта, щоб заповнити добову потребу в цьому вітаміні.

Айва в народній медицині

Айва може допомогти в лікуванні анемії, так як в ній міститься 2 кровотворних речовини - мідь і залізо, які в комплексі діють набагато ефективніше. Вона дуже корисна всім, хто потребує додаткового прийомі заліза: вагітні жінки, матері-годувальниці, зростаючі малюки, спортсмени, літні люди, жінки в період менструальних днів, люди, зайняті важкою фізичною працею. Айва має антивірусні властивості, тому її рекомендується вживати в період епідемій грипу як профілактичний засіб, а також в період лікування простудного захворювання. В айві міститься багато антиоксидантів, які здатні позбавити організм від вільних радикалів і зменшити ризик розвитку онкологічних захворювань. Компот з айви використовують у народній медицині при хворобах печінки, захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Як безпечне противорвотное засіб, його дають вагітним жінкам при токсикозі. Айва має слабку сечогінну дію, тому її можна включати в раціон харчування при набряках. Зерна айви є чудовим відхаркувальним засобом, а їх відвар застосовується при лікуванні різних запалень. Як зовнішній засіб його застосовують при ангіні (для полоскань), при опіках, запаленнях очей.
Відвар насіння айви використовується в косметології, він чудово пом'якшує шкіру.

Айва в кулінарії

Айву дуже широко використовують в кулінарії. Після термічної обробки вона стає набагато солодший. Її застосовують для виробництва елітного білого вина, з цього фрукта готують смачне варення, джеми і желе. Дуже смачна тушкована і печена айва. Перед приготуванням страв з айвою видаліть насіння. Вони містять амигдалин, який в шлунку перетворюється в ціанід, що викликає отруєння.
Щоб прибрати пушок з поверхні айви, потрібно вимити фрукти з губкою.
При покупці вибирайте щільні фрукти великого розміру, що мають рівномірно забарвлену жовту шкірку без зелених плям. Айва зі вм'ятинами може швидко зіпсуватися. Зберігайте айву в холодильнику до 2 місяців, поклавши фрукти в поліетиленовий пакет.