Як виглядає богомол.

червонокнижних комаха богомол мало кого залишає байдужим. Вражають і його розміри, і повадки, і зовнішній вигляд. Через велику щелепи і хижого вдачі богомол став героєм багатьох казок, та й просто небилиць.
Інструкція
1
Богомоли відносяться до тараканообразним комахою. Великі особини досягають 80 міліметрів у висоту (богомоли відмінно стоять на задніх кінцівках), причому самки значно перевершують самців за фізичними параметрами. Лапки у богомолів різні, задні потужні з хорошим штовхальних рефлексом, а передні маленькі, вони служать для хапання.
2
Під щільним наспинний плащем - тонкі крила: богомол не тільки швидко бігає і далеко стрибає, але і літає. Голова комахи велика і витягнута, добре видно чорно-зелені сферичні очі, а також потужні конусоподібні щелепи. Агресивний богомол широко розкриває рот і стовбурчить довгі вуса.
3
Забарвлення у цих комах різноманітний, безумовно, превалює зелений колір, але зустрічаються й коричневі особини і жовті, є припущення, що в залежності від пори року та віку комаха змінює окрас. Мова йде не про хамелеонством, а про якийсь старінні або пристосуванні шкірного покриву. До того ж відомо, що богомоли полюють із засідки, природа нагородила їх усім для маскування: видали ноги схожі на прутики, а черевце на лист.
4
Богомолов часто називають релігійними, цей вислів з'явилося через специфічної пози, в якій комаха завмирає в очікуванні жертви: богомол молитовно складає передні лапки на грудях. Жертву богомол вистачає передніми лапами і притискає до стегна, обездвиживая. При цьому часто ненажерливі самки нападають на жертв, які перевершують їх за розмірами, відомий випадок, коли богомол напав на горобця і здобув перемогу, птиця здалася і полетіла.
Зверніть увагу
У Росії богомолів побачити складно, більше поширені вони в Середній Азії, Австралії, Південній Європі. В США комаха мігрує, зустрічається не часто.