Живильні і цілющі властивості грибів глив.

Гливи - це великі гриби з сімейства вешенкових. Молоді гриби мають темно-сірий або бурий колір і опуклі капелюшки з загорнутими краями, а пізні - темно-попелясті з фіолетовим відтінком, з плоскою головкою, що має хвилясті краї. За смаком їх можна порівняти з білими грибами, до того ж гливи володіють безліччю цілющих властивостей.

Користь глив

Гриби гливи мають у своєму складі всі корисні речовини, необхідні організму людини. Цей гриб дуже близький до овочів за вмістом амінокислот і білків і перевершує овочеві культури за кількістю вуглеводів і жирів. Гливи містять велику кількість мікроелементів і вітамінів, в них є ферменти, що прискорюють розщеплення жирів. У грибах міститься корисна клітковина, яка нормалізує діяльність кишкової мікрофлори, сприяє виведенню токсинів з організму і зниженню рівня холестерину.
Мінеральні речовини, що містяться в гливи, регулюють обмін речовин в організмі. Рекомендуються гливи і людям з жовчнокам'яної хворобою.

Цілющі властивості глив

Регулярне вживання грибів глив в їжу сприяє виведенню з організму радіоактивних речовин і є профілактикою онкологічних хвороб. У світовій медицині препарати на основі цього гриба застосовуються для профілактики і лікування раку, алергії та інших захворювань. У грибах міститься антибіотик під назвою plurotin, який має сильні протипухлинні та антибактеріальні властивості. Гливи мають антивірусну дію, а завдяки високому вмісту полісахаридів, вони підвищують імунітет. Ці гриби необхідно включати в раціон при наявності захворювань, що з'явилися через зниження імунітету організму, наприклад, при деяких шкірних хворобах, захворюваннях, отриманих в результаті радіоактивного опромінення. Полісахариди хітин і манить вбирають в себе токсичні речовини і виводять їх з організму - це властивість глив дуже важливо при променевому опроміненні та хіміотерапії під час лікування онкологічних захворювань.

Як готують і зберігають гливи

Гриби гливи містять хітин, що не засвоюється організмом, проте він руйнується при термообробці. Щоб гливи НЕ нанесли шкоди організму, їх потрібно дрібно нарізати і готувати при високій температурі. Гриби можна відварити, посмажити або згасити, додати в супи.
У їжу краще вживати тільки молоді гливи, так як старі гриби жорсткі і несмачні.
Гливи швидко псуються. Тому при покупці вибирайте чисті неушкоджені гриби. Понюхайте їх. Якщо гливи різко і неприємно пахнуть - вони зіпсувалися, тобто їх не можна. Свіжий продукт має ледь вловимим грибним ароматом. Куплені гливи краще зберігати в холодильнику, переклавши їх з поліетиленового пакета в пластикову або скляну тару. Свіжі гриби в холодильнику можна зберігати не більше тижня, заморожені гливи зберігають у морозилці до року.