Як роблять таблетки.

В світі проводиться величезна кількість таблеток. Така продуктивність можлива завдяки відточеним технологічними схемами і практично повної автоматизації процесу виготовлення таблеток.
Інструкція
1
Процес виготовлення таблеток починається з підготовки сировини, яка полягає в його розчиненні, зважуванні і просеивании. Таблетка складається з декількох компонентів - різних діючих та допоміжних речовин. Зрозуміло, їх треба змішати в однорідну масу, це один найскладніших процесів при виробництві таблеток, так як речовини мають різні вологість, щільність, дисперсність та інші властивості, і створити з них однорідну рівномірну масу непросто. Для змішування розроблені спеціальні апарати - змішувачі, їх конструкції дуже різноманітні, для кожного типу сировини використовуються свої певні змішувачі.
2
Після того, як таблеточна суміш готова, з неї можна формувати таблетки, але найчастіше її попередньо гранулируют. Гранулювання дозволяє створити таблеткового суміш із зерен однакової величини, це надалі спростить пресування. Поділяють вологе і сухе гранулювання. Найчастіше використовують вологе, для цього таблеткового суміш подрібнюють на млинах, потім зволожують. Овлажнітелі використовуються різні - вода, сиропи, спирт, розчини желатину або крохмалю. Рівномірно зволожену суміш протирають через сита з певним розміром отворів. Отримані гранули висушують в сушильних шафах. В деяких випадках до складу таблеткової суміші входять речовини, які розкладаються при намоканні, в цьому випадку використовують сухе гранулювання. Таблеткового суміш пресують у великі брикети, а потім розмелюють на гранули.
3
Отримані вологим або сухим способом гранули готові до пресування (таблетування). Його виробляють на спеціальних таблеткових машинах, які циклічно повторюють наступні дії - дозування суміші, її таблеткування, скидання готової таблетки. Деякі таблетки готують прямим пресуванням, тобто пропускають стадію гранулювання. Такий процес набагато дешевше, але підходить далеко не для всіх таблеткових сумішей.