Як вибрати спальні мішки.

Правильно підібраний спальний мішок дозволить провести всі похідні ночі з комфортом. Не розраховуйте, що ви зможете обійтися в поході без спальника, ніяка теплий одяг не створить такого мікроклімату, як спальний мішок, звичайно, якщо він підходить вам і відповідає умовам походу.
Інструкція
1
Вирішіть, якою має бути температура комфорту вашого мішка. Цей параметр найбільш важливий при виборі, від нього залежить, чи не буде вам жарко або холодно вночі. Температура комфорту завжди вказується на етикетці і говорить про те, яку мінімальну температуру здатний витримати цей спальний мішок. Але не можна орієнтуватися тільки на цей показник. Його значення усереднено, хтось мерзне і в + 20оС, а когось не бере і мороз. У будь-якому випадку, ви повинні приблизно представляти, з якою мінімальною температурою ви зіткнетеся в поході.
2
Оберіть утеплювач спальника. Зараз у магазинах представлено два види мішків - з синтетичним утеплювачем і з утеплювачем з пуху. Спальні мішки з пухом мають кращі властивості, але вони значно дорожче, особливо елітні - з пухом гагари. Для походів, в яких не передбачається екстремальних холодів, цілком підійде недорогий спальник з синтетичним наповненням.
3
Підберіть спальник потрібної форми і розміру. Враховуйте при покупці мішка своє статура і зріст, а також визначитеся, що для вас важливіше - ефективність мішка або комфортний сон. У вузьких мішках тепліше, але спати не дуже зручно, в широких спати комфортніше, але може бути прохолодно.
4
Визначтеся з вагою вашого майбутнього мішка. Існує чотири категорії ваги похідного спорядження, класифікуються за цими категоріями та спальні мешкі.- Мінімальна вага. Вибираючи такий спальник ви навмисно жертвуєте його експлуатаційними властивостями заради практично непомітного веса.- Ультралегкий вагу. Виробник намагається збалансувати вагу і якості спального мешка.- Легка вага. Така вага має більша частина спальників, вони досить комфортні, але й щодо тяжели.- Делюкс. Найважчі мішки, що володіють максимальним комфортом, зазвичай такі мішки не беруть в піші походи.