Як вибрати смарагди ?

Смарагд - ювелірний камінь першого класу, прозорий різновид берилію насиченого зеленого кольору. Смарагди майже завжди мають ушкодженнями і включеннями, нечисленні бездефектні зразки цінуються ювелірами дорожче алмазів. Враховуючи таку характерну особливість, потрібно вміти грамотно вибирати смарагди, щоб не придбати підробку.

Що потрібно знати про смарагдах

Смарагди прийнято класифікувати за їх відтінку: саме від нього залежатиме і вартість мінералу. Смарагдовий визначається його хімічним складом, а саме кількістю домішок ванадію, заліза, хрому. У спеціальних таблицях можна знайти такі різновиди каменю: - яскраво-зелені, - середньо-зелені, - зелені, - темно-зелені, - світлі, з зеленуватим оттенком.Дороже всього цінуються смарагди відтінку свіжої трави. Такі камені добувають в шахтах неподалік від Боготи в Колумбії. Крім колумбійських, найбільш значущими вважаються родовища в Східній Африці, Індії, Пакистані, Сибіру і Трансваале (провінція ПАР). Зрозуміло, при купівлі ювелірного виробу розпитати продавця про походження каменя недостатньо. Необхідно знати ряд ознак, що відрізняють справжній смарагд від штучного. Перше, що потрібно знати про смарагдах - у них майже завжди є дефекти. І їх набагато більше, ніж, наприклад, у рубінів і сапфірів. Багато природних смарагди непрозорі. Крім того, якщо ви захочете придбати антикварне виріб, врахуйте, що камені в старовинному кільці або кольє будуть матовими, можливо, потертими, оскільки смарагд - надзвичайно м'який мінерал.
Для смарагдів характерні особливі включення, які не позначаються на їх вартості, але лише вказують на природне походження.

Що вибирати?

При покупці прикраси з смарагдами, ретельно огляньте його. Бездоганна структура, чистота, рівномірний колір, гладкість, відсутність включень і яскрава гра світла - все це свідчить про те, що перед вами штучний камінь. Виняток - так звані облагороджені смарагди, включення в яких зроблені невидимими для ока за допомогою випалювання лазером. Якщо ви спокійно ставитеся до штучно вирощеним дорогоцінним каменям, вам все одно слід ознайомитися з правилами вибору ювелірних виробів. Штучні смарагди також підробляють, і замість синтетичного мінералу ви ризикуєте придбати дешевий флюорит або зовсім зелену скляшку. Потрібно вміти розпізнавати низькоякісну фальшивку.
Синтетичні смарагди почали вирощувати ще в 1888 році, їх історія теж багата і цікава.
Як має виглядати штучний смарагд? Справжні синтетичні смарагди отримують гідротермальним способом, заснованим на розчиненні природного берилу. Вони відрізняються блакитнувато-зеленим відтінком, якого у природних каменів не зустрінеш. Ціна на такі камені набагато нижче, і, на відміну від природних смарагдів, їх вставляють не тільки в золото, а й в срібло. Зрозуміло, рядовий покупець може легко переплутати природний, синтетичний і підроблений камінь, незважаючи на будь-які заходи. Перевіряти справжність прикраси прямо в магазині за допомогою фільтра Челсі вам, швидше за все, ніхто не дозволить. Тому в якості універсального способу захисту від обдурювання можна рекомендувати гемологічну експертизу.
Смарагд - природний камінь, що входить в першу категорію дорогоцінних каменів поряд з алмазами, сапфірами та рубінами. Він відомий ще з найдавніших часів, вважається, що смарагд має магічну силу і є сильним амулетом. Цей камінь «притягує» багатство і дарує спокій своєму власникові. Тому дуже популярні ювелірні вироби із смарагдом. Якщо ви вирішили придбати таку прикрасу, дотримуйтесь порад фахівців.
Інструкція
1
Один з головних критеріїв якості смарагду - його прозорість. Але в природі прозорі камені зустрічаються дуже рідко, зазвичай трапляються замутнені мінерали з невеликими дефектами: тріщинами, бульбашками, вкрапленнями. Купуючи смарагд, зверніть увагу на чистоту каменю. Чим він прозоріше, тим вище його вартість. Однак наявність невеликих дефектів свідчить про натуральність каменю.
2
Якщо вам пропонують прозорий смарагд за відносно невисокою ціною, задумайтеся про походження каменю. Може статися, що це синтетичний смарагд, отриманий в лабораторних умовах. У такій ситуації вам знадобиться консультація фахівця, оскільки визначити на око відмінність між природним і синтетичним каменем практично неможливо.
3
Ще один важливий критерій якості смарагду - це його колір. Він варіюється від світло-зеленого до синьо-зеленого. Самими ж цінними вважаються камені насичених трав'янисто-зеленого кольору. Тому оцінюйте приобретаемое виріб по яскравості кольору смарагду.
4
Уважно розгляньте ярлик вироби. Якщо на ньому зазначена буква А, то такий смарагд має високоякісну огранювання і ідеальні параметри светопреломления і тому вище цінується.
5
Через великого попиту на смарагди часто доводиться стикатися з підробками. Тому купуйте камені тільки у перевірених продавців, які мають хороші рекомендації на ринку ювелірних виробів. В іншому випадку покупку смарагду треба проводити з фахівцем або вимагати проведення експертизи в лабораторних умовах.
6
Якщо ви хочете насолодитися грою кольору смарагду в повній мірі, то віддайте перевагу при купівлі камінню великого розміру. Звичайно, це залежить від ваших фінансових можливостей, але краса і неповторність природного мінералу проявляється насамперед у великих смарагдах.