Користь і шкода квасу.

Квас - споконвічно слов'янський напій, який виходить шляхом бродіння солоду, борошна або черствого житнього хліба. На Русі квас вважався не просто напоєм, але основою для багатьох супів і юшок, головним засобом розваги на святах. Зараз квас не займає такого важливого місця в нашому житті, як у давнину, а дарма, адже він володіє рядом цінних якостей, через які на нього варто звернути пильну увагу.

Користь квасу

Квас - продукт бродіння, а значить, до його складу входять органічні кислоти. Вони стимулюють роботу шлунку, тому квас показаний всім людям зі зниженою секрецією шлункового соку. Втім, і всім іншим квас допомагає перетравлювати важку їжу. Ті ж кислоти позитивно впливають на мікрофлору кишечника. Дія квасу в цьому випадку можна порівняти з дією кефіру, квас також підтримує корисні бактерії і вбиває вредние.Квас - напій збалансований по мінеральним складом, тому людина, що вживає його в прийнятних кількостях, завжди має хороший баланс солей в організме.Для древніх слов'ян квас був справжнім порятунком взимку і навесні, коли не було свіжих фруктів і овочів, тільки квас і квашена капуста могли забезпечити їх вітаміном C. І сьогодні заповнювати втрати цього вітаміну з допомогою квасу особливо важливо в холодну пору года.Квас відомий афродизіак і підсилювач потенції, його обов'язково давали молодятам перед першою шлюбною ніччю. Також цей напій робить позитивний вплив на зуби і кістки, насичуючи їх кальцієм. Квас містить у своєму складі велику кількість вітаміну B, а значить, вживання його допомагає позбутися проблем із кожей.Продукт бродіння можна не тільки пити, жінки використовують його як маски для обличчя, його наносять на волосся після миття замість промислових кондиціонерів і ополіскувачів. Квас можна пити, не боячись поправитися, в цьому напої калорій дуже мало.
Особливо корисний вівсяний бездріжджовий квас, що готується на родзинках, він має дивовижний смарагдово-зелений колір і непередаваний смак.
Варто зауважити, що корисний тільки натуральний живий домашній квас. У його виготовленні використовуються доступні продукти - він може бути хлібним, вівсяним, рисовим, фруктовим, борошняних, а рецепти його прості, так що скільки б реклама ні вселяла, що купувати потрібно модний квас у пляшках, краще зробити його самому.

Шкода квасу

Квас - справжні ліки, і як у кожного ліки, у нього є свої протипоказання. Квас можна вживати людям з виразками шлунка і частими печіями. Непомірне вживання квасу може викликати загострення сечокам'яної і жовчнокам'яної болезней.Іногда на квас буває алергія, але це не означає, що потрібно відмовлятися від нього, досить просто приготувати квас з якого-небудь іншим рецептом, без використання алергенів.
Домашній квас може бути шкідливий тільки для деяких людей з характерними захворюваннями.
Квас містить невелику кількість алкоголю (не більше 1,2%), але навіть воно може знизити концентрацію уваги, тому не варто пити його перед водінням автомобіля, тим більше що це може стати причиною проблем з автоінспекцією.