Настінні котли опалення: плюси і мінуси.

Проблема опалення житла в умовах російського клімату, особливо в регіонах з суворими зимами, має першорядне значення. Для власників приватних будинків найбільш економічний, ефективний та екологічно чистий спосіб опалення - використання газових водонагрівальних котлів. Такі котли бувають двох основних типів: підлоговими і настінними. У кожного типу є як плюси, так і мінуси. Які, наприклад, гідності і недоліки має настінний газовий котел?

Види настінних котлів, і їх переваги

Ви вирішили встановити настінний газовий котел? Насамперед вирішите: які вимоги, які пред'являються до котла? Якщо вам потрібно, щоб він тільки обігрівав ваше житло, вас цілком влаштує найпростіший і дешевий вид котла - одноконтурний. В тому випадку, коли вам необхідно, щоб він забезпечував вас гарячою водою для миття посуду і гігієнічних процедур, а також нагрівав воду в системі опалення, знадобиться двоконтурний котел. Ну, а якщо у вас є потреба в регулярних великих обсягах гарячої води, тоді варто придбати двоконтурний котел з бойлером.Характерная особливість настінних газових котлів - компактна конструкція. Такий котел займає небагато місця, а це безперечний плюс, особливо якщо обладнання встановлюється в невелике приміщення. Настінний газовий котел можна відразу ж підключити до радіатора опалення, без використання додаткових приладів (і пов'язаних з цим витрат). Адже він вже укомплектований всім необхідним обладнанням. Тобто фактично він є мініатюрною котельні, що знаходиться дома.Настенние газові котли, завдяки компактності і невеликій вазі, можна змонтувати буквально в будь-якому приміщенні, наприклад, на кухні, у ванній кімнаті, в туалеті або в якій-небудь прибудові, вони не займають багато місця.
У цьому полягає їх головне перевагу перед підлоговими газовими котлами, які за вимогами техніки безпеки повинні знаходитися в окремих нежитлових приміщеннях.
Настінні котли коштують порівняно недорого , тому доступні найширшим верствам потенційних покупців. Як правило, вартість настінних котлів в 2, а то і в 3 рази нижче, ніж у аналогічних моделей підлогових котлів. Однак, є опалювальні моделі, які коштують дорого, наприклад, обладнані бойлером. У конструкцію багатьох настінних котлів входять циркуляційні насоси та розширювальні баки. Тому відпадає необхідність у додатковому нагріває прилад для води. За допомогою такого настінного газового котла ви цілий рік забезпечите себе гарячою водою, а також теплом. Різноманітність настінних газових котлів на вигляд і забарвленню настільки велике, що ви без зусиль підберете саме таке обладнання, яке ідеально впишеться в інтер'єр приміщення, де буде воно встановлено. Нарешті, настінний газовий котел дозволяє використовувати так званий «коаксіальний димохід», тобто димохід, побудований за принципом «труба в трубі», коли повітря, необхідний для роботи котла, надходить по зовнішній частині труби, а продукти згоряння видаляються по внутрішній трубі.

Мінуси настінних котлів

Звичайно, у настінних котлів є і мінуси. Основним недоліком такого типу котлів є їх обмежена, порівняно з підлоговими котлами, потужність. Максимальна сумарна площа житлового приміщення, в якому можна підтримувати комфортну температуру за допомогою настінного газового котла, становить 350 квадратних метрів. В деяких посібниках з опалення зазначені ще менші величини - від 150 до 200 квадратних метрів.
Однак, оскільки площі переважної більшості приватних житлових будинків в Росії не перевищують зазначених величин, з цим можна змиритися.
Ще один недолік настінних газових котлів - менша надійність в порівнянні з підлоговими. Особливо це стосується другого контуру ГВП (гарячого водопостачання). Однак при правильному монтажі і експлуатації настінний газовий котел буде служити довго і надійно. Щоб надалі уникнути проблем, довірте монтаж устаткування фахівцеві. Тому власникам приватних будинків, а також житлових приміщень в багатоквартирних будинках, бажаючим зменшити витрати на опалення і гаряче водопостачання, варто зробити вибір на користь настінних газових котлов.Перед тим як купувати такий котел зберіть необхідну інформацію про виробників і продавців котлового устаткування, почитайте відгуки клієнтів на різних форумах в інтернеті, поцікавтеся у знайомих, можливо хтось уже встановив таку систему опалення. Високою якістю, надійністю і сучасним дизайном відрізняються, наприклад, німецькі котли компанії vaillant. Доброю репутацією також користуються настінні газові котли компанії baxi, з Італії. Продукція цих виробників проста в експлуатації, довговічна, легко монтується. Існує ще цілий ряд виробників імпортних газових котлів, в тому числі з Росії та Білорусії, чия продукція вважається досить надійною. І пам'ятайте, правдивий огляд - це не реклама, а відгуки споживачів. У будь-якому випадку пам'ятайте, що самостійно монтувати газове обладнання не слід. Зверніться до фахівців газової служби. Не завадить також поставити ваш котел на сервісне обслуговування, тоді його ремонт, в разі будь-якої непередбаченої неприємності, обійдеться набагато дешевше.