Як роблять розчинну каву.

Заварюючи розчинна кава, люди сподіваються, що він дозволить насолодитися чашечкою гарячого ароматного напою без зайвих зволікань. Але заради швидкості приготування доводиться жертвувати смаком. І насолода - вже не насолода, а аромат - НЕ аромат.
Інструкція
1
Технологія виробництва розчинних напоїв була розроблена японцем Саторі Кано в 1901 році. Існує думка, що він розробляв цю технологію на замовлення уряду США для потреб американської армії. І дійсно, під час другої світової війни розчинна кава користувався у американських солдат неймовірною популярністю. Уже в 1906 році напій був випущений на ринок, а коли в 1938 році компанія Nestle почала продавати свій знаменитий Nescafe, розчинна кава придбав всесвітню популярність.
2
Існує три види розчинної кави - сублімований, гранульований і порошковий. Технологічні процеси їх виробництва істотно відрізняються, але про всі види цього продукту можна сказати, що це екстракт натуральної кави, що виготовляється з найдешевших зерен сорту робуста і відходів кавового виробництва.
3
Для приготування порошкового кави в спеціальних баках варять дуже міцний напій з натуральних зерен. Отриману рідину впорскують під високим тиском в сушилку, таким чином з найдрібніших крапель готового кави отримують порошок. Цей процес проводять без доступу кисню, тому що в присутності кисню губляться аромат і смак. Якщо хочуть отримати гранульований кави, порошковий кави піддають ще одній процедурі - обробці паром. В ході цього процесу окремі крупинки склеюються у великі гранули. Найбільш якісним вважається сублімований кави, його виробництво полягає в заморожуванні концентрату з наступним зневодненням в вакуумі.
4
В процесі виробництва розчинна кава втрачає аромат і смак, і щоб наблизити його смак до смаку звичайної кави, виробники більш дорогих сортів обробляють свою продукцію натуральними кавовими маслами.