Як в домашніх умовах зробити сухий лід.

Сухий лід являє собою тверду речовину, яке зберігається при температурах нижче -70 градусів за Цельсієм. Провести сухий лід у великих кількостях в домашніх умовах неможливо, але в якості експерименту, можна отримати невелику її дозу.
Вам знадобиться
  • - вуглекислотний вогнегасник;
  • - наволочка;
  • - картонна коробка;
  • - клейка стрічка.
Інструкція
1
Щоб зробити сухий лід в домашніх умовах, вам знадобиться вогнегасник. Зверніть увагу, що для поставлених цілей підходить вогнегасник тільки на основі вуглекислого газу CO2. Такі апарати зазвичай використовуються в побутових умови, наприклад, квартирах, офісах, ресторанах і т.д. При використанні вогнегасника обов'язково одягніть рукавички, попадання сухого льоду на руку може призвести до обмороження. Крім того, не торкайтеся розтруба і сполучної трубки, при використанні вогнегасника їх температура знижується до -72 градусів за Цельсієм.
2
Візьміть наволочку і щільно оберніть нею сопло і шланг вогнегасника. Оберніть наволочку так, щоб не розгубити утворюється лід. Тиск вогнегасника не так велика, утримати наволочку буде не складно, але для більшої впевненості можна закріпити її клейкою стрічкою.
3
Зірвіть пломбу вогнегасника і витягніть чеку. Натисніть на важіль і утримуйте його протягом 2-3 секунд, вас оточить густа пара, не хвилюйтеся, це нормально. Багато льоду ви не отримаєте, але невелика його кількість буде накопичуватися на внутрішній стороні наволочки.
4
Зніміть наволочку з вогнегасника, міцно утримуючи сопло. З внутрішнього боку наволочки ви виявите деяку кількість сухого льоду в пухкому стані, що нагадує пінопласт. Намагайтеся не розсипати лід і не торкатися до нього руками, він має дуже низьку температуру, близько -78 градусів за Цельсієм. Щоб отримати обмороження, досить потримати його всього кілька секунд.
5
Для тривалого зберігання і запобігання сублімації сухого льоду перекладіть його в картонну коробку, стінки якої оббиті товстим шаром пінопласту. Постарайтеся запобігти циркуляцію повітря в ній, для цього склейте стики пінопласту клейкою стрічкою. При бажанні лід можна ущільнити за допомогою будь-якого плоского предмета, наприклад банки або склянки з плоским дном.