Як живуть хом'яки.

Хом'яки - одні з найпопулярніших домашніх тварин. Вони легко звикають до перебування в клітці або акваріумі, і не вимагають трудомісткого догляду. Головне - вчасно чистити місце проживання звірків і як можна частіше міняти питну воду.
Інструкція
1
Хом'яки - нічні тварини. Пік їхньої активності припадає на період з 11 вечора до 4 ранку. Тому, якщо ви не хочете, щоб домашні вихованці будили вас своїм шелестінням, розташуйте клітку або акваріум у вільній кімнаті або в коридорі. Незважаючи на свій розмір, ці звірята дуже галасливі, вони закопують корм в підстилку, крутяться в колесі, бігають один за одним. Тому краще, щоб їх будиночок стояв там, де він нікому не буде заважати відпочивати.
2
Хом'ячки - не надто громадські тварини і легко проведуть все життя поодинці. Щоб хом'ячок не нудьгував, поставте в його клітку або акваріум бігове колесо, покладіть дерев'яні іграшки. Гумові і пластикові використовувати не можна, хом'ячок буде гризти їх, і шкідливий матеріал потрапить в шлунок.
3
У природі хом'яки харчуються злаковими, листям, горіхами, сіном, овочами. Тим же годуйте і домашнього вихованця. В даний час в зоомагазинах достатньо корму для дрібних гризунів. Краще купувати вже готовий, тому що в ньому перемеш кілька видів зерен, додані горіхи і фрукти. У деяких сумішах присутні шматочки крейди, а також вітаміни. Все це дуже корисно для домашніх хом'яків.
4
У природі хом'яки досить багато рухаються, щоб роздобути корм. Будинки їду шукати не потрібно, гризуни товстіють, м'язи атрофуються, вони хворіють. Щоб хом'ячок був здоровим, випускайте його побігати по кімнаті. Тільки закрийте всі щілини, інакше хом'ячок сховається і може погризти меблі або дроти. Влітку виносьте хом'ячка погуляти на вулицю. Він не тільки побігає в траві, а й погризет листя кульбаби або молоді паростки кропиви. Ця вітамінна підгодовування буде хом'яку вельми до речі.
5
Слідкуйте за чистотою житла хом'ячка. Кожен день міняйте підстилку, щоб не було специфічного запаху. Вранці наливайте чисту воду. Можна використовувати для хом'ячків пташині поїлки - закриті колби з носиком. У них вода не забруднюється і не псується так швидко, як в мисочці.