Як добути вогонь без сірників.

Людині, що опинилася в лісі на тривалий час, для виживання просто необхідний вогонь. Отримання вогню з використанням запальнички і сірників не представляє особливих складнощів, але без них в лісі виникають проблеми. Проте існує багато інших способів розпалити вогонь.
Вам знадобиться
  • - кресало;
  • - аптечка;
  • - мисливські патрони;
  • - ніж;
  • - збільшувальне скло;
  • - пляшка.
Інструкція
1
Щоб добути вогонь без сірників, найкраще скористатися кресалом. Ідеально для цього підійде міні-кресало заводського виготовлення, куди входять всі необхідні елементи. У разі його відсутності, знайдіть камінь (бажано кремінь) і металеву пластину (наприклад, ніж). Як трута наберіть сухого моху, деревного пилу або розпатрати гриб-трутовик. Якщо погода сира, використовуйте сухі елементи одягу (наприклад, носовичок) або папір.
2
Різкими і частими ударами кресалом об кремінь вибийте сніп іскор так, щоб вони посипалися на труть. Як тільки він почне тліти, акуратно підкладіть туди ще палива, щоб зайнялося невелике полум'я. Після цього підкидайте маленькі гілочки, поки не вийде костерок.
3
Якщо у вас під рукою аптечка, відкрийте її і дістаньте нашатирний спирт і розчин йоду. Виріжте ножем або просто знайдіть невелике заглиблення в дереві і вилийте туди обидві речовини. Дочекайтеся випаровування спирту і висік іскри. Отримана суміш тут же запалиться. При відсутності у вас кресала, просто потримайте цю речовину тривалий час під сонячними променями.
4
При наявності у вас патронів, розберіть їх і висипте порох. Змішайте його з сухим мохом або іншими відповідними матеріалами. Висік на порох іскру, і він запалає, запаливши горючий матеріал. Підкинув вчасно гілочок, ви отримаєте невелике багаття.
5
Добути вогонь без сірників також можна використовуючи лінзу. Найкраще для цього підійде лупа або окуляри з позитивними діоптріями (тобто збільшують). При їх відсутності лінзу можна зробити з пляшки або презерватива наповнених водою. Зберіть труть в купку і сфокусуйте на ньому сонячні промені. Утримуйте їх у фокусі тривалий час, і труть потихеньку загориться.
6
Добути вогонь можна тертям. Для цього зріжте суху палицю і знайдіть лесину під основу. Очистіть їх від кори, потім трохи загострити палицю, а в колоді видовбати невелике заглиблення. Вставте туди палицю, а по краях отвору розкладіть труть. Почніть терти долоні, обертаючи палицю, щоб деревина нагрівалася. Через деякий час, від тепла, що виділяється труть почне тліти. Роздмухайте вогонь і підкладіть палива.
Зверніть увагу
При спробі розпалити вогонь тертям, терти потрібно з постійною швидкістю, не даючи деревині охолонути. Як наслідок, мозолі на незахищених руках забезпечені. Найкраще це робити в рукавичках або обмотати руки тканиною.
Корисна порада
Добування вогню без сірників являє собою довгий процес, тому рекомендується мати при собі невелику кресало (наприклад, в якості брелка).