Як не боятися води.

Невмілі спроби навчити дитину плавати часто призводять до того, що людина починає боятися води. І протягом життя цей страх посилюється, переростаючи в фобію.
Інструкція
1
Якщо ви хочете позбутися страху води, дійте поступово. Для початку зрозумійте, чого ви боїтеся - потонути або того, що вода холодна. І той, і інший страх виліковний. Від вас потрібні тільки терпіння і бажання стати більш вільною людиною, позбувшись від надуманих проблем.
2
Якщо ви боїтеся потонути, запишіться в басейн і знайдіть тренера, який навчить вас плавати. Досвідчений учитель пояснить вам, як триматися на воді, які рухи здійснювати, щоб не піти на дно. Вам буде достатньо шести-восьми занять, щоб стати відмінним плавцем. Після цього ви можете спробувати купання у відкритих водоймах, але краще, щоб спочатку хтось страхував вас, постійно знаходився поруч на випадок паніки. І завжди пам'ятайте про те, що людина, яка вміє плавати, ніколи не потоне в спокійній воді. Він може напитися води тільки в тому випадку, якщо втратить спокій і почне робити необдумані руху. Але ви-то вже вмієте плавати, вам боятися нічого.
3
Якщо вам не подобаються відчуття, які з'являються у вас при заході в воду, спробуйте домашню терапію. Налийте в таз воду комфортної температури, включите улюблену музику і по одній опускайте ноги в ємність. Приємні асоціації, що викликає улюбленою піснею, переходитимуть і на фізичні дії. Щоб повністю перекрити їх, стоячи в тазу з'їжте шматочок чогось смачного. Проробіть цю вправу кілька разів, поки захід у воду не асоціюватиметься у вас з чимось приємним.
4
Пам'ятайте про те, що страхи сильно ускладнюють життя. Вони обмежують свободу, заважають займатися улюбленою справою. Людина може і повинна позбавлятися від страхів, поки вони не переросли в фобії. Це більш глибинні поразки психіки, з якими впоратися самотужки буває складно. Фобії лікують психотерапевти, причому часто із застосуванням медикаментозних засобів. Не допускайте цього ікупируются страхи ще на етапі зародження.