Як бачать орли.

Відомо розхожий вислів «очей як у орла», але далеко не всі уявляють, як же бачать світ ці дивовижні птахи. Якщо прийняти зір орлиних за 100 відсотків, то людське складе лише 52 відсотки від нього. При цьому гострота - не єдина перевага зору орлів.
Інструкція
1
У орлів саме краще зір не тільки серед птахів, але і серед усіх живих істот на Землі. Орли бачать не тільки чіткіше і далі, але і яскравіше. Крім того, вони розрізняють ультрафіолетові промені. Роботу орлиного ока деякі вчені порівнюють з функціонуванням телеоб'єктива.
2
Якби людина володіла орлиним зором, він міг би бачити вирази облич театральних акторів, сидячи на останньому ряду в залі і плазує по землі комах, перебуваючи на десятому поверсі будівлі.
3
В результаті численних експериментів було встановлено, що сітківка очей у орлів влаштована таким чином, що вони здатні сприймати більше світла, ніж людина і всі інші істоти. Це дозволяє їм розрізняти більше дрібних деталей. Коршун зауважує лежить землі падаль з висоти 2000 метрів.
4
Як і люди, орли мають бінокулярним зором і швидко його фокусують. При цьому кут огляду у них набагато більше, ніж у людей і становить цілих 275 градусів. Вони прекрасно орієнтуються в просторі і здатні визначити місце розташування видобутку, що знаходиться за кілька кілометрів від них самих. Панорамне зір орлиних охоплює площу в 7 з гаком квадратних кілометрів.
5
Цікаво, що зір цих феноменальних птахів, до всього іншого, розвивається в міру дорослішання.
6
Що стосується будови очей, крім пари повік, захищає сітківку під час спокою, у орлів маються так звані мигальні перетинки, що захищають очі під час польоту від напору вітру, яскравого сонця і пилу.
7
Ще одна характерна особливість орлів як, втім, і багатьох інших птахів - наявність двох «жовтих плям» в очному дні. «Жовта пляма» - це точка, де сконцентрована найбільша кількість світлочутливих клітин (паличок і колбочок). Два таких плями дають птахам незаперечну перевагу. Орли однаково чітко бачать два об'єкти, розташованих на пристойній відстані один від одного.