Адаптол: інструкція по застосуванню.

Адаптол є заспокійливим лікарським засобом, м'яко впливає на центральну нервову систему. Препарат допомагає нормалізувати психічний стан в досить короткі терміни і може використовуватися як самостійно, так і в якості допоміжного препарату в комплексній терапії.

Опис препарату

Адаптол - анксиолитическое засіб, що володіє помірним транквилизирующим ефектом. Препарат допомагає зменшити або усунути відчуття тривоги, неспокою, страху; знімає дратівливість і емоційна напруга. Адаптол відноситься до денних транквілізаторів. Його дія не змінює рухових функцій, не уповільнює розумові процеси і не має снодійного дії. Адаптол може призначатися водіям, а також особам, чия робота вимагає підвищеної концентрації вніманія.Препарат поєднується з антидепресантами, психостимуляторами, нейролептиками і снодійними. Він не викликає звикання. Випускається в таблетках по 300 і 500 мг.
Активна речовина препарату: мебікар. Допоміжні компоненти: стеарат кальцію, метилцелюлоза.

Показання до застосування АДАПТОЛ

Адаптол застосовується при неврозоподобной симптоматиці, зокрема при неврозах, що супроводжуються емоційною лабільністю, дратівливістю, страхами і тривогою. Покращує загальний стан під час передменструального синдрому і при менопаузі, дозволяючи зменшити вираженість вегетативних проявів. У комплексній терапії при прийомі нейролептиків допомагає купірувати соматовегетативні і неврологічні побічні ефекти, що виникли в процесі лікування. Адаптол призначають при не зв'язаних зі стенокардією болях в серці. При комплексному лікуванні нікотинової залежності препарат допомагає знизити тягу до куріння.

Інструкція по застосуванню

Адаптол приймається перорально 2-3 рази на добу. Прийом препарату не залежить від часу прийому їжі. Тривалість лікування індивідуальна і становить від 2 днів до 3 місяців залежно від поставленого діагнозу. Дозування препарату визначає лікар. При лікуванні нікотинової залежності препарат приймають по 600-900 мг 3 рази на добу протягом 5-6 тижнів згідно анотації.

Протипоказання

Протипоказанням до застосування є гіперчутливість до компонентів препарату. Не рекомендується застосовувати препарат при вагітності та в період лактації.
Побічні дії: в окремих випадках можуть спостерігатися алергічні реакції, диспепсичні розлади. Вкрай рідко - гіпотермія і гіпотензія, які як правило проходять самостійно.

Відгуки

Не дивлячись на масу позитивних відгуків і невисоку ціну, не варто займатися самолікуванням. Перед застосуванням препарату необхідно проконсультуватися з лікарем.
«Адаптол» - це лікарський препарат групи транквілізаторів-анксиолитиков, який має виражену заспокійливим ефектом. Засіб послаблює тривогу, неспокій, страх, дратівливість і відчуття внутрішньої напруги, не знижуючи розумової та рухової активності та не надаючи снотворного дії. При цьому препарат не впливає на настрій, не створює відчуття ейфорії і не стимулює емоційну активність. «Адаптол» випускається у формі таблеток.
Інструкція
1
«Адаптол» призначають при неврозах і неврозоподібних станах, що супроводжуються такими симптомами, як емоційна нестійкість, страх, тривога і дратівливість. Також препарат використовується при лікуванні кардиалгии, не пов'язаної з ішемічною хворобою серця, і полегшення нікотинової абстиненції. Крім того, «Адаптол» застосовується як засіб, що поліпшує переносимість транквілізаторів і нейролептиків шляхом усунення побічних явищ, які викликають ці лікарські засоби.
2
Таблетки «Адаптол» слід приймати всередину незалежно від прийому їжі. Тривалість застосування препарату залежить від перебігу захворювання і може становити від декількох днів до 2-3 місяців. Рекомендована інструкцією до «АДАПТОЛ» доза становить по 500 мг 2 або 3 рази на день. При комплексної терапії нікотинової залежності препарат приймають по 500-1000 мг 3 рази на день протягом 5-6 тижнів. «Адаптол» допускається приймати одночасно зі снодійними засобами, психостимуляторами, антидепресантами, нейролептиками і транквілізаторами.
3
«Адаптол» протипоказаний до застосування при підвищеній чутливості до компонентів, а також в період вагітності та грудного вигодовування. Пацієнтам, які займаються потенційно небезпечними видами діяльності, у тому числі водінням транспорту, в період прийому препарату слід дотримуватися обережності, так як він здатний викликати пониження артеріального тиску і слабкість. Як вказується в інструкції до «АДАПТОЛ», клінічні дослідження даного препарату на предмет розвитку звикання, психічної та фізичної залежності або синдрому відміни не проводились.
4
Побічні дії «АДАПТОЛ» можуть проявлятися у вигляді запаморочення, диспептичних явищ, зниження артеріального тиску і алергічних реакцій (шкірної висипки або свербежу). При прийомі препарату у високих дозах можливі такі побічні дії, як слабкість, зниження температури тіла і бронхоспазм. У випадку розвитку алергічних реакцій лікування необхідно припинити. При виникненні таких побічних ефектів, як пониження температури тіла або артеріального тиску, припиняти прийом «АДАПТОЛ» не потрібно. Температура і тиск нормалізуються самостійно. При випадковому передозуванні препарату проводиться промивання шлунка і симптоматична терапія.