Арочні двері в інтер'єрі будинку.

Прийом використання в інтер'єрі арочного дверного отвору миттєво створює в приміщенні легкий натяк на старовину і класику, відображає в образі всього будинку якусь величність і добротність. Володарі арочних дверей у квартирі нерідко повідомляють, що на гостей цей елемент надає особливе враження.

Особливості арочних дверей

Стандартні арочні двері, з точки зору своєї функціональності, майже не відрізняються від традиційних орних, більш звичних і поширених. Особливість перших полягає лише в закругленою формою і більш габаритних параметрах. Варто відзначити, що наявність в інтер'єрі арочного отвору свідчить про вишуканий смак його власників. Двері з заокругленим верхом використовувалися з найдавніших часів як у Європі, так і на Русі, аж до другої половини XIX століття. Виготовлення даного елементу інтер'єру довіряли досвідченим теслярам, а оформляти його бралися найталановитіші ремісники тих часів. Варто пригадати, що в царських палатах стояли двері саме у формі аркі.І тільки в ХХ столітті арочні двері і вікна були остаточно замінені звичними сьогодні прямокутними. Проте цей елемент не був остаточно забутий архітекторами і дизайнерами. А кінець ХХ століття створив нову хвилю відродження подібних конструкцій, у тому числі дверних прорізів у звичайних житлових будинках і квартірах.Современние моделі арочних дверних прорізів відрізняються від своїх старовинних «побратимів» наявністю стриманого і лаконічного дизайну. Проте технологія виробництва і донині залишається досить складним і, як наслідок, тривалим процесом. Для його реалізації зазвичай потрібно багато сил, часу і матеріалов.Арка відрізняється закругленою формою своїй верхній частині. Дана особливість спричиняє зниження розташування верхніх петель. Як наслідок, всі встановлені на арочної двері петлі повинні відрізнятися значною потужністю і надійністю. Всі ці важливі деталі тягнуть за собою збільшення вартості виготовлення і монтажу дверей.
Явною відмінною рисою двері у формі арки від традиційних дверей є її великі габарити і досить солідну вагу.

Види арочних дверей

Двері у формі арки відрізняються формою конструкції. Наприклад, комплектація може включати як одну, так і дві орні стулки, а також мати напівкруглу фрамугу. Саме полотно таких дверей може мати скляні або вітражні вставки або бути виготовленим в глухому варіанті. Вітраж зазвичай використовують для кухонних дверей. Двостулкові ж арочні двері найбільш красиво і ефектно виглядають в інтер'єрі самої великої кімнати будинку: вітальні або залі. А ось для спальні ідеально підійде масивна великогабаритна двері з глухим полотном.Чаще всього для виготовлення арочних дверей використовують дорогі і благородні породи деревини. Такі, наприклад, як дуб, ясен або бук. Отримана в такому випадку фактура робить проріз особливо привабливим.
Арочні дубові або букові двері володіють особливою міцністю і відрізняються дуже тривалим терміном служби.
Арочні двері нерідко прикрашають при допомогою різноманітних вставок та різьблення. А завершальним етапом роботи є покриття шаром лаку. Вправні дизайнерські прийоми і вмілі руки майстра, що працюють в тандемі, здатні перетворити звичайний предмет інтер'єру в справжній витвір іскусства.Прі виборі такого різновиду двері особливу увагу слід звернути на опорну коробку і наличники. Тим, хто побоюється великих габаритів, слід пам'ятати, що якщо двері має добре вивірені параметри і правильну форму, вона в жодному разі не буде виглядати в інтер'єрі громіздко. Але, якщо хоча б в одній з деталей була порушена геометрія, вся композиція в результаті буде непоправно смещена.На сьогоднішній день будь-якому покупцеві можна підібрати двері арочної форми відповідно до його особистими уподобаннями і розміром гаманця. Варіант економ-класу? двері з МДФ або ДСП. Ця модель поступається за елегантності і міцності класу «люкс». Зате вона чудово впишеться в інтер'єр, витриманий у стилі модерн або классіка.Псіхологі переконані в тому, що елементи інтер'єру, виконані саме в округлій формі, здатні позитивно впливати на внутрішній світ і настрій людини, так як вони будуть створювати відчуття умиротворення в людській душі. А предмети інтер'єру, володіють гострими деталями або масивної незграбною формою, здатні перешкоджати відчуттю комфорту, затишку і захищеності. У такому приміщенні ви весь час будете відчувати себе трохи неспокійно і напружено.