Як діє валерьянка на кішок.

Настоянка кореня валеріани - м'який седативний препарат. Але багато кішки реагує на запах валер'янки дуже бурхливо, неймовірно збуджуючись і впадаючи в справжню ейфорію. Що змушує їх так себе вести і шкідливо тваринам цей нешкідливий для людей препарат?
Інструкція
1
Бурхлива реакція представників котячих на валер'янку пояснюється тим, що запах цієї рослини схожий з запахом феромонів, що містяться в сечі течних кішок. Але, якщо запах чужого тваринного зазвичай викликає статеве збудження або агресивну реакцію, у випадку з валеріаною все набагато складніше.
2
На багатьох котів і кішок валерьянка діє збудливо, при цьому змінюється не тільки емоційний фон, але і гормональний. Ветеринари вважають, що валерьянка впливає на центральну нервову систему кішок і призводить до змін у сприйнятті дійсності, діючи як важкий наркотичний засіб.
3
Поведінка кота «під валеріаною» може бути самим різним. Деякі тварини демонструють ознаки статевого збудження, деякі починають «хуліганити»: носитися по будинку, рвати шпалери і так далі. Іноді кішки впадають в паніку і можуть ще кілька днів після прийому препарату боятися звуків.
4
Валерьянка може викликати у котів і галюцинації: у такому випадку тварина може тікати від невидимого ворога або ж переслідувати уявну дичину. Трапляються і спалахи агресії, коли ласкавий домашній котик перетворюється в дикого некерованого звіра, який може вчепитися в господарів зубами і кігтями.
5
Валерьянка дуже швидко викликає у котів звикання. Однією з причин цього є те, що в корені рослини міститься актінідін - речовина, що викликає залежність не тільки у домашніх кішок, але і у великих представників сімейства котячих. Крім того, не виключений і банальний алкоголізм: кішки найгостріше реагують на спиртову настойку валер'янки. При цьому у тварин немає опірності до алкоголю, тому «п'яницями» вони стають з першого разу.
6
Пристрасть котів до валер'янку при цьому не є поголовної: на запах цієї рослини реагує близько 30% кішок і приблизно 60% котів. Кошенята, які не досягли статевої зрілості, або абсолютно байдужі до запаху цього препарату, або уникають його.