Як повинна жити людина.

Немає єдиної зводу правил, за якими живе людина. У світі існують релігійні закони, державні та моральні, яким рекомендують дотримуватися. Порушення одних веде до відповідальності, за інші ж можуть засудити лише навколишні люди. Більшість законів людина засвоює ще в дитинстві, коли навчається основним навичкам.
Інструкція
1
У кожній релігії є свої правила життя. Вони продиктовані особливостями віри, територією, де релігія виникла, і багатьма іншими факторами. Але є універсальні принципи, які існують у всіх навчаннях. Не вбивати - це заповідь, яка є в багатьох вірах. Вона говорить про те, що кожна людина гідна життя, і вирішувати жити йому чи ні людина не повинна.
2
Інші правила життя стосуються взаємовідносин між людьми. Якщо об'єднати їх в одну, то вийде таке твердження: «Поводься з людьми так, як хочеш, щоб з тобою чинили інші». В цих словах закладена чесність, відповідальність і любов до оточуючих.
3
У кожній державі свої закони. І житель цієї території і приїжджі гості повинні поважати ці правила. Порушення даних умов веде до покарання: від адміністративного до кримінального. Проступки можуть бути будь-якими, навіть за сміття, кинутий на вулиці, можна розплатитися десь крупним штрафом, їзда в нетверезому вигляді в деяких країнах може привести до тюремного ув'язнення, а за злодійство іноді в світі відрубують руки.
4
У кожному колективі також є правила. Іноді є статут організації, правила поведінки в установі, але найчастіше ці умови є негласними, все про них знають і намагаються дотримуватися. Наприклад, на роботі необхідно відповідним чином спілкуватися з товаришами по службі, якось звертатися до начальства. Порушення цих норм не небезпечно, можна лише позбутися робочого місця або отримати догану. Але людині доводиться виконувати дані умови.
5
Існують ще й сімейні норми. Вони так само різняться в сім'ях. Десь можна говорити на підвищених тонах, а у кого-то це не вітаються. Ці правила людина задає сам і сам же їх виконує. Вони допомагають зберегти атмосферу тепла і затишку в будь-якому будинку.
6
Людина постійно оточений сотнями правил. Але більшість з них не обтяжливі. Люди звикли до них з дитинства і ставляться так, ніби їх немає. Людина вільний не думає постійно про ті обмеження, які існують в світі. Насправді навіть в рамках законів можна відмінно самореалізовуватися і не відчувати кордонів.