Як доглядати за помідорами.

Не так то просто виростити багато помідорів у своєму городі, для цього потрібно за ними правильно доглядати - від посадки розсади до збору врожаю. Помідорам важливий правильний полив, пасинкування і, звичайно, захист від шкідників.
Вам знадобиться
 • - кілочки;
 • - гнойова жижа;
 • - суперфосфат;
 • - сульфат калію.
Інструкція
1
Починайте доглядати за помідорами з моменту появи перших паростків розсади. Її потрібно поливати, але при цьому не заливати, щоб не утворилася цвіль на грунті, інакше чорна ніжка може знищити всі ваші праці. Обов'язково отпікіруйте після появи справжнього друга листочка. При цьому пріщіпніте кінчик кореня, тоді розсада буде міцніше.
2
Коли ви посадите помідори в теплицю або у відкритий грунт, підв'яжіть їх до кілочків. Але вузол при цьому повинен бути не тугий, інакше він перетягне стебло. Обов'язково періодично рихлите грунт біля стебла, від поливу на ній з'являється кірка. Поливайте помідори відстояною теплою водою під корінь, а не на листя, вранці або ввечері, але ніяк не вдень, особливо спекотним. У літні задушливі дні можна додатково проводити обприскування, теж вранці або ввечері.
3
Слідкуйте за появою пасинків, як тільки вони досягнуть 2-4 см, видаляйте, залишаючи невеликий пеньок в 1 см. Це запобіжить поява нового пасинка. Нижні листки на стеблі видаляйте тоді, коли почнуть червоніти плоди нижній кисті. Формуйте помідори в одне стебло, якщо ви вирощуєте високорослі сорти, і в 2 стебла для штамбових.
4
Підгодуйте помідори гноївкою після утворення перших зав'язей. Для цього її розведіть водою у співвідношенні на 10 л води 500 мл рідини. Ще додайте 1 чайну ложку сульфату калію і 1 чайну ложку суперфосфату. Якщо грунт під помідорами бідна, то таку підгодівлю робіть вже через 3 тижні після висадки розсади.
5
Для профілактики фітофторозу проведіть в середині літа обприскування помідорів 1% -ної бордоською рідиною або іншими медьсодержащими препаратами.
6
Щоб швидше червоніли нові помідори, знімайте урожай вже після появи на плодах бурого кольору. У кімнаті помідори дозріють дуже швидко. Якщо кисті важкі, додатково підв'яжіть їх щоб уникнути обламування.
7
У середині серпня для середньої смуги Росії пріщіпніте верхівки стебел і видаліть всі квіти. Це дозволить посилити зростання вже зав'язалися томатів. Для екстреного дозрівання можна гострою лопатою підрізати коріння або до половини висмикнути з землі. При цьому припинити полив. Всі помідори почервоніють в лічені дні, правда маленькі вже не наберуть вагу.
Корисна порада
Після збору врожаю в теплиці проведіть її обкурювання сіркою. Це знищить всіх шкідників.
Мініатюрні томати черрі були виведені в 1973 році в процесі роботи над уповільненням дозрівання помідорів в жаркому кліматі. Томати з групи сортів черрі відрізняються більш солодким смаком і деякої декоративністю, вони добре виглядають в салатах і консервах. Ці овочі можна вирощувати як у відкритому грунті і теплицях, так і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
 • - насіння;
 • - люмінесцентна лампа;
 • - «Епін-екстра»;
 • - марганцівка;
 • - пісок ;
 • - перегнійна земля;
 • - дернова земля;
 • - комплексне добриво.
Інструкція
1
Для вирощування в домашніх умовах найкраще підійдуть низькорослі, детермінантні сорти. Розміри їх кореневої системи дозволять рослині відчувати себе цілком комфортно у вазоні або горщику. Підготовку насіння слід починати в середині або наприкінці березня. Перед посівом корисно знезаразити насіння, помістивши їх на п'ятнадцять хвилин в міцний розчин марганцівки. Промийте оброблене насіння проточною водою і обсушити.
2
Приготуйте розчин з чотирьох крапель «Епін-екстра» і ста мілілітрів води. Витримайте насіння в цій рідині протягом вісімнадцяти годин.
3
Для вирощування розсади черрі підійде грунтова суміш з однакової кількості піску, перегнійної і дернової землі. Насипте цю суміш у відповідний контейнер шаром п'ять-шість сантиметрів.
4
Полийте грунт і зробіть у ній борозенки на відстані близько двох з половиною сантиметрів один від одного. Посійте насіння в ці борозенки на глибину півтора сантиметра.
5
Прикрийте контейнер з насінням плівкою і поставте в тепле приміщення з температурою повітря не нижче двадцяти градусів.
6
Як тільки насіння проросте, переставте контейнер на підвіконня. Щоб рослини не витягувалися в умовах короткого світлового дня, їм буде потрібно додаткове підсвічування. Зазвичай для цього використовують люмінесцентну лампу. Поливайте розсаду в міру висихання землі.
7
Після появи у сіянців двох-трьох справжніх листочків, їх можна пікірувати в окремі горщики, якщо ви збираєтеся пересадити помідори у відкритий грунт. Якщо помідори будуть рости у вашій квартирі, відразу пікірують їх у великі горщики. Для цього добре полийте сіянці перед тим, як витягувати їх із землі.
8
Змішайте грунт з однієї частини перегною, однієї частини піску і восьми частин пропареної городньої землі. Висадіть в цю суміш сіянці, пріщіпнув коріння на третину довжини. Рослини слід заглиблювати в грунт по сім'ядольні листя.
9
Через тиждень після пересадки рослини потрібно підживити розчином комбінованого добрива. Добриво «Стимул», розведене з розрахунку двадцять гам на десять літрів води цілком підходить для цієї мети. Підгодовувати помідори слід раз на десять днів.
10
Поливати помідори слід два рази на тиждень, але рясно і теплою водою. Робіть це в першій половині дня. Через дві години після поливу подрихліте грунт і провітріть кімнату, де знаходяться рослини.
11
Низькорослі помідори вирощують в два-три стебла. Для цього залиште основне стебло і пару пасинків. Решта пасинки слід видаляти, щоб не отримати занадто загущений кущ.
12
Для отримання врожаю з помідор, вирощуваних у кімнатних умовах, слід застосовувати штучне запилення. Для цього під час цвітіння раз в три-чотири дні рослини слід злегка постукати по стеблу так, щоб пилок з верхніх квіток потрапила на нижні. Після запилення помідори слід полити.
Корисна порада
Якщо ви хочете отримати насіння, вибирайте для цієї мети найперший великий помідор.