Як виростити виноград на Уралі.

Виноград - культура південна, але в останні десятиліття селекціонери вивели величезну кількість зимостійких сортів, які легко переносять суворі уральські зими, тому його можна з успіхом вирощувати і ласувати соковитими ароматними плодами.
Вам знадобиться
  • - саджанці районованих сортів винограду;
  • - садові інструменти.
Інструкція
1
Саме основне, мабуть, визначитися з сортом винограду. Саджанці районированного винограду найкраще купувати в спеціалізованих розплідниках або у садівників-аматорів. Потрібно вибрати дійсно зимостійкі сорти, причому з раннім терміном дозрівання, щоб ягоди могли визріти на Уралі за коротке літо. «Алешенькін», «Мускат рожевий», «Мадлен», «Кардинал», «Анастасія», «Аметистовий», «Тріумф» - це всього лише мала частина сортів винограду, які прекрасно ростуть на Уралі і за його межами.
2
Оберіть сонячне місце на вашій ділянці для посадки винограду. Викопайте яму приблизно 50 см в діаметрі і стільки ж в глибину. Якщо ви хочете посадити кілька кущів, висаджуйте їх в ряд у траншею шириною і глибиною 50 см і довжиною виходячи з кількості саджанців, враховуючи, що між рослинами повинна бути відстань 1,5-2м.
3
На дні ями влаштуйте дренаж. Покладіть бита цегла, щебінь або гальку, потім насипте шар живильного ґрунту, садову землю, змішану з перегноєм і тирсою.
4
Покладіть саджанець в підготовлену ямку під кутом 45 градусів. Засипте грунтом і утрамбуйте. Деякі досвідчені садівники радять накрити грунт між саджанцями чорним покривним матеріалом або покласти камені, що сприятиме швидкому прогріванню ями навесні. Саджанці, посаджені навесні, потрібно накрити нетканим матеріалом або плівкою до того, як мине загроза поворотних заморозків. Періодично плівку слід відкривати і провітрювати рослини.
5
Поливайте виноград рясно у міру висихання верхнього шару грунту. У перший рік обрізку робити не слід, а починаючи з другого, формуйте лозу, вирізуйте бічні пагони, залишаючи 2 або 4 крила. Лозі обов'язково потрібна опора, тому зробіть позаду кущів шпалери або посадіть їх біля альтанки, щоб виноград міг чіплятися за опору.
6
Деякі сорти прекрасно зимують на Уралі і без укриття, переносячи під товстим шаром снігу до 40оС нижче нуля, але все ж краще не ризикувати і вкрити виноград. Для цього восени, коли встановиться температура до 10оС, зніміть лозу з опори. Покладіть її на землю і закрийте зверху лапником або соломою.
7
Навесні, як тільки зійде сніг, укриття приберіть. Лозу провітріть і накрийте її знову, але тепер уже покривним матеріалом.