Як вивели ківі.

Ківі з'явилися на прилавках наших магазинів не так вже давно. Цей плід був виведений в Новій Зеландії з насіння актинідії. Коли плід прижився, він дуже сподобався новозеландцам і вони дали йому назву на честь символу країни - птахи ківі.
Інструкція
1
Китайська актинідія була завезена в Нову Зеландію в 1906 році, проте в сучасному вигляді ківі з'явилося лише 73 роки тому. Спочатку ягода отримала назву «китайський агрус», проте згодом її перейменували.
2
У Нову Зеландію рослина була привезена Олександром Еллісоном, який зацікавився декоративною рослиною міхутао через красивих білих квіток. Плоди його були на той момент позбавленими смаку, дрібними і жорсткими. Однак в умовах новозеландського клімату і завдяки зусиллям садівника-любителя вдалося виростити величезний кущ-ліану, всипаний гігантськими і дуже смачними ягодами, які зовні нагадували відому новозеландську птицю ківі. Швидкість росту ліани рослини досягав 20 см на добу, а врожай встигав кожні 2 дні.
3
Про плодах рослини дізналися в 30-і роки, коли в країні вибухнула промислова криза. Поштовий клерк Джеймс Маклоклін, що втратив роботу, вирішив зайнятися вирощуванням рослин. Він знайшов той самий китайський агрус і першим став вирощувати його на продаж. Ліана росла дуже швидко і давала гігантський урожай. Його ідеєю зацікавилися інші підприємці і про ківі дізналися жителі всієї Нової Зеландії. На сьогоднішній день у світі щорічно продається близько двох мільярдів плодів рослини.
4
Ківі містить велику кількість вітамінів. До складу одного плоду входить 1,5 денних норми вітаміну C, каротин, вітаміни B1, B2, E і PP, а також велику кількість калію. Ягоди допомагають знизити тиск, позбутися печії. Деякі медичні дослідження показали, що плоди рослини позитивно впливають на роботу серця і знижують ризик утворення тромбів.
Зверніть увагу
На сьогоднішній день провідними виробниками ківі є Нова Зеландія, Італія, Чилі, Франція, Японія та США. Активно ведуться селективні роботи в Китаї, Греції та Франції.