Як випускають акції.

В російську дійсність акції в сучасному розумінні прийшли в 80-х роках минулого сторіччя. Це механізм ринкової економіки, який допускає приватних осіб до участі в управлінні підприємствами практично всіх форм власності.
Інструкція
1
По суті акції покликані залучити приватний капітал в оборот підприємств, тому, коли компанії потребують внезаемних засобах або перебувають у стадії активного розвитку, вони випускають певну кількість акцій. Тим самим в компанію приходять інвестиції, які згодом повертаються інвестору-власнику акцій у вигляді дивідендів.
2
Виплата дивідендів завжди відстрочена, тому компанія-емітент (той, хто акції випустив) має можливість розташовувати вільними коштами і оперувати ними на свій розсуд. Часто дивіденди істотно перевищують розмір вкладень, і тоді говорять, що акції подорожчали, трапляється, і що дивіденди незначні, в такому випадку вкладення окупаються протягом тривалого часу.
3
Зростання вартості на акції може бути і штучним, компаніям вигідно, коли їх «частка» коштує дорого, однак, без реального підтвердження ціни фінансового документа існує ризик «осідання», тобто виникнення ситуації, коли на руках у акціонерів не «гроші», а просто папір.
4
Для того щоб почати або відновити випуск акцій, компанія повинна поставити до відома Федеральну службу з фінансових ринків. Служба контролює весь процес і навіть торги, хоча втручатися, по суті, не має права. Ця ж служба прораховує можливу кількість акцій, їх вид, вартість та відповідність акціонерного капіталу.
5
Розміщувати («викидати») акції на ринок самостійно акціонерне товариство не може. Тому користується послугами посередника - андеррайтера, це може бути банк або інвестиційна компанія. Трапляється, що посередник істотно коригує вартість акції, а може і сам викупити весь портфель фінансових документів. Очевидно, що певний обсяг акцій дає контроль над підприємством, а тому компанії прагнуть дробити пакети і виключати зосередження акцій в одних руках.
6
Акції можуть бути емітовані неодноразово. Тобто викинувши на ринок цінні папери, підприємство може випустити новий портфель і знову виставити його на продаж. При цьому колишні акції не втратять своєї сили і фінансової забезпеченості (якщо, звичайно, мова не йде про махінації).
7
Краса цього виду цінних паперів у тому, що вони живуть стільки, скільки живо підприємство, фінансову значимість акція втрачає лише при ліквідації організації-емітента. До того ж акції не мають фіксованого доходу, тому акціонери нерідко стають вельми багатими людьми в той момент, коли емітент починає активно заробляти гроші і, відповідно, виплачувати дивіденди.