Як виростити розсаду в таблетках. Як садити в таблетки насіння.

Торф'яні таблетки - швидкий і простий спосіб для вирощування розсади овочів. Таблетка являє собою спресований торф, що має висоту близько 8 мм і затягнутий в тонку сітку. Вгорі кожна шайба має невелике поглиблення для насіння.
Інструкція
1
Для використання торф'яні таблетки необхідно попередньо розмочити в слабкому розчині марганцівки або в простій теплій воді. Дочекайтеся, коли шайби збільшаться в розмірі і за формою перетворяться в невеликий циліндр. При розмочуванні діаметр таблетки залишається колишнім.
2
Покладіть кожне насіннячко в спеціальне поглиблення для розсади і злегка втисніть його всередину. Щоб втиснути дрібне насіння, можна скористатися допоміжними засобами, наприклад, піпеткою. Для цього на підкладку з насінням додайте невелику кількість води і перенесіть їх на таблетки за допомогою піпетки.
3
Таблетки розмістіть в прозорі контейнери із пластику й накрийте кришками. Перевага пластмасового посуду полягає в тому, що вона добре пропускає світло і сприяє створенню мікроклімату, що сприяє проростанню насіння. Також добре підійде спеціальний ящик для розсади.
4
Дочекайтеся появи перших сходів. При появі перших паростків можна пересадити рослини в горщики разом з таблеткою, а потім розсаду вже можна переносити в грунт.
5
Для підживлення рослин краще всього використовувати рідкі добрива з органічних матеріалів (гумати), що дозволяють прискорити ріст розсади. Якщо ж рослини, навпаки, занадто швидко розвиваються, застосовують розчин суперфосфату в пропорції 3 столові ложки на 10 літрів води. Поливати таблетки краще з пульверизатора, а в темний час доби при вирощенні найкраще використовувати лампи денного світла.
Корисна порада
Торф'яні таблетки допомагають спростити процес вирощування рослин і знизити ймовірність їх пошкодження при пересадці. Рослини з ніжними корінням особливо добре ростуть в торфі, оскільки він розсипчастий і тому не травмує кореневу систему. Більш того, при вирощуванні сходів дуже легко регулюється вологість, т.к. таблетки не вбирають зайву вологу.