Як добуває їжу скорпіон.

Скорпіони - одні з найдавніших істот, що населяють нашу планету. Рівень їх пристосовності порівняємо хіба що з тарганами. Неймовірно низький метаболізм допомагає їм обходитися без їжі декілька місяців, а іноді й років. В світі налічується близько 800 різновидів скорпіонів, населяють найрізноманітніші куточки нашої планети.
Інструкція
1
Донедавна про життя скорпіонів було відомо порівняно небагато, доти, поки вчені бува не виявили, що панцир цієї тварини випромінює зеленувате сяйво в променях ультрафіолету (можливо з метою залучення комах). Це відкриття дозволило пролити світло на тіньові сторони життя скорпіонів. Враховуючи, що їх основна активність припадає на темний час доби, таких виявилося чимало.
2
Днем скорпіони ховаються в укриттях: на землі чи серед гілок. Деякі види проводять в цьому завмерлому стані більше 95% свого життя, очікуючи, коли здобич сама їх знайде. Раціон скорпіона різноманітний і невибагливий: всілякі комахи, дрібні плазуни (наприклад, ящірки) і навіть миші. У боротьбі за виживання і панування скорпіони з задоволенням поїдають слабкіших своїх одноплемінників. Єдиний каприз - вони їдять тільки живу здобич.
3
Природа наділила їх чудовою сенсорної системою, що фіксує найменші коливання в навколишньому просторі. З шести пар ніг скорпіона перші дві є доповненням щелепної системи. Інші чотири пари ніг беруть участь в русі.
4
зазівався видобуток скорпіон вистачає другою парою чіпких колишній (педипальпами) і миттєво жалить, запобігаючи найменший опір. Особлива будова рота не дозволяє йому заковтувати тверду їжу. А тому першою парою малих колишній (хелицерами) скорпіон розриває покривні оболонки тіла жертви і випускає особливий фермент, що перетворює тверду масу в одноманітну кашку. Вкрита мускулами глотка працює як насос і втягує готову суміш в стравохід.
5
Враховуючи копіткість процедури, їсть скорпіон довго. З одним жуком може провозитися цілий день. Справитися з більш великою здобиччю йому допомагають побратими. За рахунок розтягування головогрудним пластин скорпіон може вміщати великий обсяг їжі, буквально надуваючись на очах. Після однієї вдалого полювання він може перебувати в «трансі» кілька місяців, повністю занурившись в процес перетравлення і засвоєння їжі («ккд» до 70%).