Як поводитися з гостями.

Прийом гостей часто стає справжнім сімейним подією. Дуже важливо, щоб відвідувачі відчули затишок і тепло вашого домашнього вогнища і відчували себе комфортно. Існують правила етикету, які позбавляють господарів будинку від зайвих клопотів і дають можливість створити справжню атмосферу доброзичливості та гостинності.
Інструкція
1
Почніть з правильного запрошення. На невеликій сімейне свято запрошувати гостей можна в ході звичайного телефонного дзвінка або при особистій зустрічі. Тільки робити це слід заздалегідь, а не напередодні заходу. Більшості людей потрібно час, щоб внести зміни в свій тижневий розпорядок, купити подарунки та просто підготуватися до візиту. Якщо гостям належить взяти участь у знаменній події, наприклад у святкуванні ювілею чи весілля, то краще направити кожному письмове запрошення.
2
Запрошуючи гостей, поставте їх до відома про цілі прийому і його форматі. Це дозволить їм підібрати відповідні наряди і позбавить всіх від непорозумінь. Якщо у вас намічається лише чаювання з тістечками, то гості зможуть завчасно пообідати, щоб відчувати себе комфортно.
3
Постарайтеся також сповістити кожного про те, хто ще запрошений на захід. Приміром, не завжди бажано одночасно запрошувати в гості колишнього подружжя. У цьому випадку ваш гість може сам вирішити, зручно йому приймати запрошення або стоїть чемно відмовитися.
4
При великому числі гостей постарайтеся правильно і без помилок розмістити їх за столом. Найбільш почесним вважається місце навпроти вхідних дверей. Якщо в компанії присутні одні чоловіки, почесні місця розташовані праворуч і ліворуч від господарів. Щоб надати одному з гостей особливу увагу, господар може запропонувати йому місце навпроти себе.
5
Розміщуючи гостей за столом, усаджуйте дам поруч з чоловіками. Сімейні пари краще розділити; виняток становлять тільки наречений з нареченою. Тих, хто не проти поговорити, бажано саджати поруч з тими, хто вважається хорошим співбесідником. Знаючи своїх гостей, їх симпатії і антипатії, вам простіше буде підібрати для кожного найбільш підходяще місце за столом.
6
Нових людей в компанії уявіть присутніх гостям. Відчиняти двері при появі нових гостей - обов'язок господарів будинку. Поки всі прийшли НЕ розсядуться, господарі будинку за стіл не сідають.
7
Запрошуючи гостей до столу, не будьте занадто нав'язливі. Страва не слід пропонувати більше двох разів. Освоївшись, гості самі оберуть собі блюдо до душі. Сигнал до закінчення застілля зазвичай подає господиня дому. Пам'ятайте, що ввічливі господарі не закінчують трапезу раніше гостей.
8
При спілкуванні з гостями намагайтеся уникати тем, які можуть викликати суперечки або конфлікти. Не прийнято обговорювати в малознайомій компанії питання, пов'язані з політикою або релігією. І вже зовсім неприпустимо опускатися до пліток про спільних знайомих. Краще всього, якщо у присутніх у вашому будинку гостей є спільні інтереси. Тоді спілкування буде легким і невимушеним, а вечір принесе кожному тільки приємні враження.
9
Проводжаючи гостей після закінчення зустрічі, простежте, щоб вони не переплутали свої речі з чужими. Якщо серед відвідувачів виявилася дама, яка не має пари, в обов'язки господаря входить забезпечити для неї поводиря.