Коньюктивит: cімптоми і лікування.

Кон'юнктивіт вважається одним з найпоширеніших очних захворювань. Причиною запалення кон'юнктиви? слизової оболонки ока? може бути вірусна або бактеріальна інфекція, а також алергія. Незважаючи на схожість симптомів, кожна з різновидів кон'юнктивіту лікується по-різному.

Симптоми кон'юнктивіту

Залежно від причини виникнення кон'юнктивіту перебіг хвороби може сильно відрізнятися. Однак є загальні симптоми, за якими і ставлять діагноз: - сльозотеча; - почервоніння повік і кон'юнктиви; - виділення з ока (слизові або гнійні); - набряк повік; - відчуття стороннього тіла (піску) в очах; - світлобоязнь; - біль і печіння в очах; - свербіж в глазах.Нередко до перерахованих симптомів приєднуються головний біль і нежить. У важких випадках може піднятися температура, виникнути точкові крововиливи в очах. Скільки б симптомів з перерахованих ні присутнє, важливо показатися лікарю, який зможе визначити причину хвороби і призначити правильне лікування.
Кон'юнктивіт вірусного і бактеріального походження заразний, а тому при появі симптомів хвороби слід обмежити контакти і ретельно дотримуватися правил особистої гігієни.

Лікування кон'юнктивіту

Лікувати кон'юнктивіт можна кількома способами. Якщо причиною виникнення хвороби стала бактеріальна інфекція, можна використовувати антибактеріальні мазі (тетрациклінову, неоміціновую, еритроміцинову) або очні краплі з антибіотиками («Альбуцид», «Вігамокс», «тобрадекс» та ін.). При вірусному кон'юнктивіті добре допомагає промивання очей інтерфероном. Проводити процедуру слід не менше 6 разів на добу. Так як інфекція в більшості випадків швидко поширюється з хворого ока на здоровий, необхідно промивати обидва ока. Робити це потрібно різними ватними дисками. При алергічному кон'юнктивіті важливо швидко виявити алерген і виключити контакт з ним. Саме захворювання можна лікувати за допомогою антигістамінних препаратів («Зіртек», «Кларитин», «Супрастин» і ін.) І очних крапель з кортизоном.
Незалежно від форми захворювання лікувати кон'юнктивіт слід не менше 7-10 днів. В іншому випадку хвороба може рецидивувати навіть після короткочасного поліпшення або перейти в хронічну форму.
І дітям, і дорослим не зашкодять імуностимулюючі препарати. Вони прискорять одужання і допоможуть остаточно відновитися після перенесеної хвороби. Для полегшення стану можна не тільки закапувати в очі призначені лікарем краплі, але і прикладати до століть холодні компреси (змочені в прохолодній воді ватні диски, загорнутий у рушник лід). Холод допомагає позбутися свербіння, зменшує набряк повік і усуває почервоніння.