Як вести себе з покупцем.

Спілкування з покупцем - важлива складова роботи продавця, незалежно від того, чи займаєтеся ви продажем нерухомості, електроніки або одягу. Від успішного розмови з клієнтом залежить, чи буде здійснена покупка, чи піде покупець від вас задоволеним або ніколи не повернеться в магазин. Слідуючи простим правилам, ви можете стати лідером продажів у своїй сфері діяльності.
Інструкція
1
Першочергову увагу приділяйте тим клієнтам, які раніше вже скоювали у вас покупку. Ніколи не втрачайте з уваги постійних клієнтів. Якщо людина одного разу скористався вашими особистими послугами чи послугами вашого магазина і залишився задоволений обслуговуванням, він не тільки буде купувати у вас і далі, але може стати джерелом нових клієнтів.
2
Тим, хто звертається до вас вперше, надайте всебічну підтримку. Новачкові буває складно зробити правильний вибір. Тому саме від вашої ініціативи і доброзичливого ставлення до покупця буде залежати, чим закінчиться його візит в торговельну мережу або у фірму, яку ви представляєте.
3
Надайте покупцеві повну і вичерпну інформацію щодо об'єкта передбачуваної покупки. Намагайтеся говорити мовою клієнта і не перевантажувати його професійними або технічними термінами. Після ваших пояснень покупець повинен дізнатися головне - наскільки повно та чи інша річ зможе задовольнити його потреби.
4
Будьте правдиві, не засекречує інформацію про реальну якість виробу і не перебільшуйте його гідності. Якщо згодом з'ясується, що ваші слова містили перекручену інформацію про предмет покупки, у покупця обов'язково залишиться неприємний осад і недовіра до вас.
5
Ніколи не нав'язуйте покупцеві конкретний товар. Надайте йому право вибору та інформацію для роздумів. Краще всього, якщо клієнт сам визначиться з купівлею, спираючись на свої смаки та уподобання. Якщо ж ви станете виявляти зайву наполегливість, пропонуючи товар, покупець може відповісти ввічливою відмовою, розвернутися і піти до ваших конкурентів.
6
При спілкуванні з покупцем утримайтеся від негативних висловлювань про конкурентів, що працюють з таким же товаром. Це не тільки йде врозріз з професійною етикою, а й створює у клієнта неприємне враження про вашої особистості. Дуже часто буває, що кілька схвальних слів на адресу конкуруючої фірми підвищують довіру саме до вас.
7
Якщо покупка не відбулася, не зневіряйтеся. Постарайтеся створити у клієнта хороше враження про ваше торговому підприємстві. Висловіть готовність допомогти йому, якщо він з часом вирішить знову звернутися до вас. Ввічливість, доброзичливість і увагу до потреб потенційного покупця завжди будуть оцінені їм по достоїнству.