Розчин сірчаної кислоти і його властивості.

Сірчана кислота має хімічну формулу H2SO4. Це важка масляниста рідина, безбарвна або з жовтуватим відтінком, який їй надають домішки іонів металів, наприклад, заліза.
Сірчана кислота дуже гігроскопічна, легко поглинає водяні пари. Добре змішується з водою, утворюючи розчини будь-якої концентрації. Сірчана кислота - одне з найважливіших хімічних сполук, що знаходить саме широке застосування в різних галузях виробництва.

Сірчана кислота - «кров хімії»

Ця кислота відома з часів Середньовіччя. За наявними відомостями, вперше її отримав арабський алхімік Ар-Разі в IX столітті, який прожарюють суміш залізного і мідного купороса.С XIX століття набули широкого поширення два основних способи отримання сірчаної кислоти: камерний та контактний. Обсяги виробництва цієї речовини безперервно росли. Сірчана кислота широко використовується при отриманні різних синтетичних матеріалів, мінеральних добрив, барвників, лікарських засобів, вибухових речовин. Без неї неможливо уявити сучасне текстильне, шкіряне, металообробне виробництво. Тому сірчану кислоту по праву називають «кров'ю хімії».

Властивості розчину сірчаної кислоти

Концентрована сірчана кислота практично не містить води, має щільність близько 2 грам/см3. Вона може змішуватися з водою в будь-яких співвідношеннях. Легко зрозуміти, що чим менш концентрований розчин, тим ближче буде його щільність до щільності води, тобто до 1 граму/см3.
При змішуванні кислоти з водою необхідно лити кислоту у воду тонкою цівкою, постійно перемішуючи. Ні в якому разі не можна лити воду в кислоту!
Розчин сірчаної кислоти реагує з металами, що знаходяться в електрохімічному ряду напруг зліва від водню. При цьому утворюється сіль (сульфат) і виділяється водень. Наприклад: 2К + H2SO4 = K2SO4 + H2.Прі взаємодії розчину сірчаної кислоти з розчином лугу відбувається реакція нейтралізації, з утворенням солі (сульфату) і води. Наприклад: Ca (OH) 2 + H2SO4 = CaSO4 + 2H2O.Раствор сірчаної кислоти реагує з солями, утвореними більш слабкими кислотами. Наприклад, якщо впливати сірчаної кислотою на шматочки крейди або вапняку, тут же піде реакція з бурхливим освітою дрібних бульбашок. Вона протікає по такій формулі: H2SO4 + CaCO3 = H2CO3 + CaSO4.
Новоутворена вугільна кислота дуже нестійка і практично миттєво розкладається на воду і вуглекислий газ. Виділення вуглекислого газу і призводить до утворення бульбашок.
Розчин сірчаної кислоти також широко використовується в свинцевих акумуляторах. Розчин також застосовують при лікуванні раку. Ефективна кислота і проти геморою. Проте лікування слід проводити тільки після консультації з фахівцем. Сірчану кислоту можна знайти в продажу.