Сходи на дачу: види, матеріали.

Яскрава та стильна деталь дачного будинку - це, звичайно ж, сходи. Крім декоративної функції, Сходи повинні бути, в першу чергу, міцною, функціональної, зручною і надійною і, бажано, володіти декоративною функцією - прикрашати приміщення. Щоб вибрати саме ту конструкцію, яка буде відповідати всім вашим вимогам, потрібно, насамперед, розібратися, які ж бувають види сходів і з яких матеріалів. І чим один вид сходів відрізняється від іншого і що краще: виготовити сходи на замовлення або встановити вже готову.

Види сходів

Можливо, вам, як домовласникові зовсім неважливо знати правильну назву того чи іншого виду сходів. Проте, знаючи весь асортимент і відмінні риси, набагато легше зорієнтуватися, який же варіант підійде саме для вашої дачі. Отже, існують внутрішні і зовнішні сходи, а так само сходи стаціонарні, трансформовані і переносні, але не варто забувати і про маршові, і гвинтові варіанти конструкцій. Зовнішні сходи, як правило, виробляють з дуже міцних матеріалів, стійких до будь механічних пошкоджень і поганих погодних умов. Це може бути метал, бетон, граніт, іноді дерево. Для виготовлення внутрішніх сходів теж прийнято використовувати дерево, але більш дорогих порід, наприклад, дуб. У випадку, якщо сходи виконує тільки декоративні функції, то вона може бути виготовлена з більш крихких матеріалів: скла або пластику. Стаціонарні сходи виділяються міцністю і надійністю, але, на відміну від переносних і трансформованих сходів, вимагають досить багато вільного простору. Саме тому стаціонарна драбина не підходить для малогабаритних приміщень, де потрібно економити кожен квадратний метр. Якщо стоїть завдання - економно використовувати наявний вільний простір, то тоді краще обзавестися переносний сходами, яку можна буде використовувати лише при необхідності. Її можна виготовити самостійно вдома, для цього не доведеться досконально вивчати столярне мастерство.Когда мова йде про горищні приміщення або льоху, то їх краще обладнати трансформуються сходами, які можуть компактно забиратися на той час, поки вони не використовуються. Переваги тут у тому, що їх не потрібно переносити і не потрібно обладнати спеціальне місце для зберігання. Трансформовані сходи стійкі і практичні. Якщо ваша дача має кілька поверхів, то переносна сходова конструкція в цьому випадку вам не підійде. Тому слід продумати варіант красивою і надійною стаціонарних сходів, по якій буде зручно і безпечно підніматися на другий поверх. При нестачі вільного простору ідеальним варіантом послужить компактна гвинтова конструкція, яка менш зручна у використанні, але зате є хорошим прикрасою будь-якого дачного інтер'єру.
Стаціонарна сходи, насамперед, повинна бути безпечною та функціональної на той випадок, якщо вам доведеться переносити по ній що-небудь громіздке і важке.

Матеріали для виготовлення сходів

За типом матеріалу, з якого виробляють стаціонарні сходи, всі конструкції можна розділити на : металеві, бетонні, дерев'яні та комбіновані. Витончену і респектабельну сходи на другий поверх можна зробити з дерева. Натуральний і теплий матеріал додасть дачного інтер'єру особливий шарм і допоможе створити атмосферу затишку, а міцний дерев'яний брус забезпечить конструкції надійність. Але слід зазначити, що виготовити красиву дерев'яну драбину самостійно - заняття трудомістке. Тут можна скористатися одним з варіантів: купити вже готову сходи, або зробити індивідуальне ескіз і звернутися в компанію, яка спеціалізується на виробництві дерев'яних конструкцій різного типу. Виготовлення на замовлення обійдеться трохи дорожче, зате сходи буде точно відповідати всім вашим вимогам, побажанням і розмірами. Цей фактор є важливим, якщо ви цінуєте свої сили і час. Головна перевага дерева в тому, що воно дозволяє втілити в життя різні функціональні і декоративні елементи, які роблять сходи витонченою і неповторною. Міцним і надійним варіантом стане і сходи з металу. Метал може використовуватися як для виготовлення всієї конструкції або тільки для виробництва його окремих частин і декоративних елементів. Можна створити індивідуальну і дуже оригінальну конструкцію, поєднуючи метал з іншими матеріалами, наприклад, використовуючи скло, пластик, дерево або мармур. Дуже оригінально буде виглядати нержавіючу сталь. Матеріал не схильний до стирання і є досить стійким до механічних навантажень. Ексклюзивно і індивідуально виглядають гвинтові металеві сходи. Єдиний недолік в тому, що конструкції вимагають певної уважності і вправності при ходінні вгору і вниз. Тому сходи гвинтового типу вважаються менш зручними в експлуатації. Але завдяки своїй спиралевидной формі саме цей варіант допомагає економити простір, вражає своїми плавними вигинами і не перетворює загальний інтер'єр кімнати в щось безглузде. Варто сказати кілька слів і про такий матеріал як камінь. Кам'яні сходи вимагає особливого приміщення і уважного підходу до дизайнерським проектом, має своїм стилем і характером. Тому вона більше під стать великим котеджу з цегли, а не дачі. Для невеликого заміського будинку відмінно підійде комбінований варіант сходів, де ступені оформлені мозаїчним матеріалом.
Хороше рішення для оформлення сходів - це кераміка. В даному випадку можна оформити підлогу і ступені в єдиному стилі.
Продумувавши дизайн сходів, не забувайте, що можна комбінувати навіть різні способи кріплення ступенів, а не тільки різні матеріали. А щоб сходи виглядала невід'ємною частиною інтер'єру, її потрібно правильно висвітлити, тим самим підкресливши плавні лінії і оригінальні декоративні елементи.