Як повинен вести себе в громадському транспорті вихована людина.

Жителі міст проводять у громадському транспорті значну частину часу, адже кожен будній день городянам доводиться добирати на роботу і повертатися додому. Щоб поїздка в трамваї, автобусі або метро не перетворилася у випробування для нервів, слід знати правила поведінки в громадському транспорті і чітко їх дотримуватися.
Інструкція
1
При вході в громадський транспорт спочатку випустіть тих, хто виходить назовні. Потім слід пропустити вперед осіб похилого віку, жінок, дітей та інвалідів. Тільки після цього вихована людина може увійти в салон автобуса або вагон метро сам.
2
Коли ви перебуваєте у вагоні метро, не слід спиратися спиною об поручень, розташований біля входу в вагон. Так ви можете зачепити сидячого за вами людини, заподіявши йому занепокоєння.
3
Не намагайтеся заглядати через плече стоїть поруч або сидячої людини, щоб ознайомитися зі змістом газети або книги, яку той читає. Цим ви порушуєте особистий простір людини і втручаєтеся в його життя. Така поведінка викликає законне роздратування і може стати джерелом конфлікту.
4
Якщо в транспорті немає вільних місць, завжди поступайтеся місцем тим, хто цього потребує більше вас. Мова знову ж таки йде про осіб похилого віку, інвалідів, жінках і дітях. Коли ви поступаєтеся місце конкретній людині, запропонуйте йому сісти. В іншому випадку звільнилося дуже швидко займе той, хто більш поблажливо ставиться до правил поведінки в транспорті.
5
Якщо місце поступаються вам, не поспішайте відмовлятися від такого жесту доброї волі. Так ви можете поставити чуйної людини у вельми незручне становище. Подякуйте за проявлену увагу і займіть місце, яке вам запропонували.
6
Намагайтеся не розглядати пильно інших людей, а вже тим більше не слід заглядати їм в обличчя. Громадський транспорт і так різко звужує комфортний простір для кожного пасажира. Нав'язливе увагу до інших людей може бути розцінено ними не як доброзичливість, а як ознака агресії.
7
Коли ви виходите з салону автобуса або залишаєте вагон метро, не соромтеся подати руку жінкам, які виходять слідом за вами. Це побажання стосується, звичайно, до чоловіків. Вашу увагу в більшості випадків буде розцінено схвально. Завжди пам'ятайте, що щира доброзичливість, запобігливість і ввічливість у громадському транспорті збережуть ваші нерви і дадуть заряд позитивної енергії не тільки вам, але й іншим людям.