Як вести бюджет правильно.

Спільне життя сімейної пари неможлива без планування загального бюджету. Партнерам доводиться спільно вирішувати господарські питання, планувати покупки й інші витрати. Щоб з перших днів фінанси нової сім'ї перебували в повному порядку, треба знати основні принципи планування бюджету і чітко їх дотримуватися. В іншому випадку неминуче виникнуть фінансові негаразди.
Вам знадобиться
  • - книга доходів і витрат;
  • - дані про витрати та доходи членів сім'ї;
  • - калькулятор;
  • - допомога фінансового консультанта.
Інструкція
1
Візьміть за правило обговорювати фінансові питання спільно з партнером. В деяких сім'ях будь-які розмови про гроші присікаються, рахуючись темою, яка негідна обговорення та уваги. Правильним буде інший підхід, при якому члени сім'ї мають рівні права при вирішенні фінансових питань. Залучати до обговорення цієї теми цілком можна і дорослих дітей.
2
Визначте, хто в родині буде виконувати функції скарбника. За виконанням бюджету сім'ї повинен стежити той, хто має кращу практичною кмітливістю і більшою відповідальністю. Найчастіше функцію управління рахунками бере на себе жінка, але це зовсім не є неодмінною умовою для кожної родини.
3
Вирішуйте питання, пов'язані з сімейним бюджетом, планомірно і систематично, а не в міру виникнення проблем і критичних ситуацій. Плануйте витрати на кілька місяців вперед, порівнюючи їх з передбачуваними доходами. Обов'язково включіть в свій фінансовий план комунальні платежі, рахунки за користування зв'язком, а також виплати за кредитами.
4
Якщо плануються значні покупки або виникає необхідність скористатися великим кредитом, обов'язково зберіть сімейну раду. Прорахуйте майбутні витрати і зважте доводи кожного члена родини. Пам'ятайте, що в разі ускладнень вантаж відповідальності, який ляже на вашу сім'ю, може стати непосильним.
5
Візьміть за правило щоразу після надходження грошей до сімейного бюджету відкладати десяту частину у вигляді накопичень. Ці кошти найкраще покласти на депозит в банку, щоб вони в меншій мірі піддавалися інфляційному знеціненню. Таким нехитрим способом можна не тільки заощадити, але й зібрати кошти на достатньо великі покупки. Але успіх гарантований тільки при систематичному виконанні цього правила.
6
Виділяйте частина грошей на особисті витрати для кожного члена родини. Це дозволить партнерам і дітям відчувати відносну фінансову свободу і не залежати від рішення скарбника всякий раз, коли буде потрібно придбати запчастини до автомобіля, зробити іншу невелику покупку або, приміром, піднести подарунок на день народження.
7
Якщо ви маєте декілька різнотипних і серйозних джерел доходу, наприклад зарплату, надходження від бізнесу, доходи від цінних паперів, скористайтеся послугами професійного фінансового консультанта, що спеціалізується в управлінні особистими фінансами. Професіонал швидко, чітко й акуратно наведе лад у фінансовій документації і допоможе грамотно розпорядитися вільними коштами, спрямувавши їх на збільшення активів вашої родини. Так що плата за послуги консультанта окупиться з лишком.