Технологія сушіння овочів і фруктів. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Сушка є самим простим і недорогим способом консервування фруктів і овочів. У такому вигляді вони добре зберігаються, не вимагаючи спеціальних умов зберігання, і займають небагато місця.

Підготовка овочів і фруктів до сушіння

Щоб отримати якісні сушені овочі та фрукти, використовуйте хороше сировину. Для сушіння не можна брати недостиглі і перестиглі плоди. Перед сушінням овочі та фрукти потрібно підготувати. Для цього слід зробити сортування і перебирання. Викинете початківці гнити овочі та фрукти. Решта плоди ретельно помийте в проточній воді. Якщо вони вирощувалися з використанням отрутохімікатів, розведіть в 1 літрі води 5-6 г соди або 1 ст. ложку оцту і помийте плоди цим розчином, потім сполосніть в проточній воді. Видаліть неїстівні частини. Очистіть у коренеплодів шкірку, зніміть у цибулі капусти і зовнішні листя, у ягід видаліть залишки квіток і плодоніжки. У шипшини плодоніжки і квітколоже не прибирають, а сушать ягоди разом з ними. Наріжте плоди: гуртками, смужками або стовпчиками, так вони швидше висохнуть.
Щоб овочі та фрукти не потемніли в процесі сушіння, бланшируйте їх в розчині лимонної кислоти (10 г на 1 л води).

Як сушити овочі та фрукти

Покладіть підготовлені овочі і фрукти на дека або металеві сита, розкладіть їх тонким шаром, щоб забезпечити хороший доступ повітря. Помістіть їх в добре провітрюваному сонячному приміщенні. Сушіть зелень, підвісивши її пучки в місці, захищеному від сонця і вітру. Можна дрібно її нарізати, розкласти на аркуші паперу, а зверху накрити марлею. Гострий червоний перець нанизують за допомогою голки на нитки. Нитки потрібно повісити в сухому теплому місці, перець бажано в'ялити під прямими сонячними променями. Проводьте сушку овочів і фруктів безперервно протягом кількох недель.Іскусственную сушку можна провести в спеціальній сушарці, печі або в духовці. Для сушіння в грубці помістіть листи всередину через 1-1,5 години після топки. У домашніх умовах сушку овочів і фруктів проводять з використанням звичайної духовки. Нагрійте духовку до 60-70оС, поставте в неї листи, дверцята духовки потрібно відкрити. Тривалість штучної сушки може становити від 5 до 12 годин.
Різні сорти овочів і фруктів сушать окремо один від одного.
В готових сушених овочах міститься 10-14 % вологи, в фруктах - 18-22%. Якісно висушені яблука мають світло-кремовий колір, еластичні, проте якщо їх зігнути, вони не виділяють соку. Сушені груші - м'які, при стисненні вони не виділяють рідину. Готовий чорнослив повинен бути чорного кольору з синюватим відтінком, м'якоть повинна бути еластичною, при скручуванні в руці сушеної сливи кісточка відділяється від м'якоті. Ягоди вишні при стисненні не виділяють сік і не злипаються. Сушена морква зберігає колір і запах свіжої, а капуста стає темно-зеленою з жовтим відтінком.

Зберігання сушених овочів і фруктів

Прибирайте на зберігання тільки добре висушені продукти, невисушені плід стане осередком цвілі. Перегляньте перед упаковкою овочі та фрукти і видаліть вологі шматочки. Висиплю однакові продукти, висушені в різні дні, в загальну ємність і залиште на 1-2 дні, щоб вологість вирівнялася. Зберігайте упаковані плоди в герметичній упаковці або в тканинних мішечках, картонних коробках, помістивши їх в сухе прохолодне місце. Сушені фрукти і овочі легко вбирають різні аромати, тому поряд з ними не можна тримати продукти, що мають сильний запах.