Декоративна плитка під цеглу – особливості, асортимент, способи укладання.

Декоративна плитка з дизайном під цеглу відноситься до групи щодо нових будівельних матеріалів, які з'явилися на ринку близько 15 років тому. Спочатку вона використовувалася лише для облицювання фасадів будинків зовні. І тільки трохи пізніше, після вдосконалення технології виробництва, дизайнери почали активно застосовувати цей матеріал для внутрішньої обробки стін.

Особливості декоративної плитки під цеглу

Такий декоративний варіант облицювання як плитка під цеглу виготовляється звичайно з пластичних і легких матеріалів, володіє цікавою фактурою і багатою палітрою кольорів. Плитка під цеглу та оздоблювальний камінь досить швидко стала популярною як серед споживачів, які самостійно роблять ремонт своїх квартир, так і у професіоналів-будівельників і дізайнеров.Главной областю застосування плитки є оздоблення фасадів будівель. Але також її успішно використовують і при внутрішніх оздоблювальних роботах, для облицювання печей і камінів. Асортимент, пропонований заводами-виробниками будівельних матеріалів, дозволяє вибрати найбільш підходящий варіант такої плитки для будь-якого випадку. Чи збираєтеся ви красиво оформити зовнішні стіни свого будинку або ж вирішили оновити інтер'єр в одній з кімнат, будь то кухня, вітальня, ванна, лоджія або балкон, широта вибору плитки під цеглу повинна вас повністю задовольнити. У спеціалізованих магазинах асортимент цього матеріалу дозволяє вибрати плитку, яка ідеально впишеться в будь інтерьер.Декоратівная плитка під цеглу відрізняється високою міцністю завдяки високій температурі випалу глиняної маси. Крім того, плитка також має досить низький рівень водопоглинання, приблизно 3-6%. Це стає можливим завдяки змішанню в процесі виробництва декількох видів глини і застосування методу екструзії. Ці нехитрі, але важливі моменти виробництва є причиною збільшення стійкості декоративного матеріалу до перепаду температур. Завдяки такій особливості плитка не тьмяніє, а стіна, облицьована нею, зберігає на довгі роки свій первозданний зовнішній від.Кроме усього іншого, цей керамічний матеріал володіє високою морозостійкістю. Це досягається завдяки поєднанню підвищеної міцності і низького водопоглинання. Міцність не дозволяє проникла воді розривати матеріал при заморожуванні, а низьке водопоглинання перешкоджає проникненню великої кількості води в структуру плитки.
Використання для облицювання декоративної плитки під цеглу дозволить вам скоротити витрати на будівництво майже в 2 рази.

Способи укладання декоративної плитки під цеглу

Варіант укладання плитки під цеглу, якщо це внутрішній вид обробки, краще вибирати, орієнтуючись на форму і розмір приміщення. Для зовнішньою обробкою будівлі вам краще взяти невелику панель і спробувати кілька видів викладання плитки на ній. Так ви зможете на конкретному прикладі побачити всі плюси і мінуси малюнка і вибрати з безлічі різних способів і варіантів найбільш подходящій.Наіболее популярний спосіб укладання плитки під цеглу - базовий. У цьому варіанті керамічні елементи викладають паралельно стіні, приєднуючи їх один до одного якомога щільніше. Такий спосіб якнайкраще підійде для популярного стилю лофт.Кроме усього іншого, базовий спосіб укладання є основою для створення інших всіляких варіантів малюнків. Одним з них є укладання «по діагоналі». Він вважається найскладнішим, але водночас і найбільш цікавим для такої пліткі.Способ укладання «у розбіг» (принцип цегляної кладки) також досить популярний, причому для всіх видів керамічної плитки. Особливо добре він підійде в тому випадку, якщо приміщенню необхідно надати характеру «під старовину», наприклад, прикрасити стіну з каміном. Для створення такого малюнка плитку необхідно класти так, щоб її середина розташовувалася над швом, який розділяє плитки в попередньому ряду. Слід пам'ятати, що таке укладання можлива лише при горизонтальних рядах.Способ укладання плитки під цеглу «ялинка» виглядає дуже красиво, цікаво і незвично. Цей варіант аналогічний способу кладки паркету. Він ідеально підійде для використання в тих приміщеннях, де стіни мають трохи неправильну форму, тобто розташовані не параллельно.Еслі ви ставитеся до людей, які воліють різноманітність і не люблять дотримуватися в точності всі правила, ймовірно, вам припаде до душі спосіб під назвою «комбінація малюнків». Приміром, не напів викладається «ялинка», а стіни виконується малюнок «у розбіг». Або верхня частина стіни викладається способом «у розбіг», а нижня - по базовому шаблоном.
Малюнок на стіні і на підлозі зовсім не обов'язково повинен повторюватися. Ви можете експериментувати і поєднувати скільки завгодно.
Для невеликої кімнати добре підійде варіант укладання керамічної плитки під цеглу під назвою «модульна сітка ». Цей метод також сподобається новачкам. Однак, не забудьте попередньо зробити необхідні розрахунки і спроектувати потрібний малюнок. Модульна укладання відмінно виглядає в невеликому приміщенні. Малюнок найкраще підібрати разом з дизайнером і фахівцем з укладання плитки високої кваліфікації. Зверніться до них за консультацією і прислухайтеся до їхніх порад. Сьогодні в магазинах ви можете придбати набір плитки і отримати до нього карту візерунка. Вона допоможе вам у нелегкому виборі способу укладання плитки під цеглу.
Декоративний камінь добре підходить для облицювання металевих, бетонних, дерев'яних і цегляних поверхонь. Його установку можна здійснювати безшовно або з розшивкою швів. А роботи необхідно проводити при температурі не нижче 5 градусів Цельсія.
Вам знадобиться
 • - декоративний камінь;
 • - болгарка з диском по каменю;
 • - абразивна стрічка;
 • - малярська кисть;
 • - вода;
 • - відро;
 • - шпатель;
 • - клейовий розчин;
 • - ножівка;
 • - цементний розчин;
 • - мішок для розшивки швів;
 • - пластмасова волоть;
 • - гідрофобний склад.
Інструкція
1
Перед тим як почати роботу вийміть камінь з декількох коробок і перемішайте між собою. Викладіть на площині майбутній малюнок кладки. Для більш природного вигляду чергуйте різні за кольором, товщині і текстурі елементи. Якщо є необхідність підігнати камені по величині, скористайтеся болгаркою з диском по каменю. У тому випадку, коли на зворотній поверхні облицювального матеріалу присутній пінистий шар цементу, видаліть його за допомогою абразивної стрічки або жорсткої металевої щітки.
2
Мокрої малярської пензлем або за допомогою розпилювача зволожите робочу поверхню. Кам'яну плитку можна опустити у відро з водою, а після змочування дайте волозі вбратися протягом декількох хвилин.
3
Почніть укладання зверху вниз від будь-якого з кутів. Це допоможе уникнути попадання клею на вже встановлені ділянки. За допомогою гладкого шпателя нанесіть на облицювальну поверхню клейовий розчин, товщиною не більше 0,5 сантиметрів, розрівняйте його. Нанесіть на кам'яну плитку такий же шар, притисніть камінь до стіни і втисніть поворотними рухами. Якщо ви придбали спеціальні кутові елементи, почніть роботу з них. Чергуйте довгі і короткі сторони кутів. Для того щоб досягти найкращого результату підгонки, обробляйте облицювальні елементи ножівкою або циркулярною пилкою. Якщо ви вибрали спосіб з розшивкою, дотримуйтесь відстань між плитками. Відразу після установки приберіть надлишки клею, залишаючи тільки тонкий шар по краях торців.
4
Для розшивки швів використовуйте спеціальний мішок, заповнений цементним розчином для кладки. Акуратно заповніть шви, видавлюючи розчин через отвір в мішку. Після чого видаліть надлишки розчину за допомогою пластмасової волоті.
5
Завершіть роботу, обробивши кладку спеціальним водовідштовхувальним, що захищає від сонячної радіації і температурних перепадів гідрофобним складом. Оброблена поверхня буде набагато легше очищатися і набуде більш насичені колірні відтінки.