Як підготувати стіни по поклейку шпалер.

Підготувати стіни під поклейку шпалер самостійно зовсім нескладно. Вам знадобиться тільки трохи терпіння і вправності, а в результаті ви отримаєте відмінний косметичний ремонт своїми руками по собівартості будівельних матеріалів.
Вам знадобиться
  • - металевий і пластиковий шпателі
  • - грунтовка для внутрішніх оздоблювальних робіт
  • - валик для фарби
  • - пульверизатор
  • - тепла вода
  • - шпаклівка
  • - газети
  • - малярська стрічка
  • - рівень/висок
Інструкція
1
Підготуйте приміщення. Для початку вам необхідно винести з кімнати все, що буде вам заважати при проведенні ремонту. Якщо кімната велика, то всі меблі можна просто скласти в центрі приміщення і вкрити газетами, скріпленими між собою малярською стрічкою. Не забудьте убезпечити підлогу і плінтус. Їх також варто укрити газетами, а ті, в свою чергу, закріпити за допомогою малярської стрічки, щоб ваші труди не пішли прахом від випадкового протягу.
2
Зніміть зі стін старі шпалери. Тут все гранично просто: зриваєте старі шпалери зі стін, і справу зроблено. Якщо шар шпалер дуже товстий, або тримаються вони на стіні дуже міцно, то просто змочіть ділянку, який доставляє вам проблеми, теплою водою, і зачекайте деякий час. Під дією води старий клей і папір розтопляться, а вам залишиться тільки видалити їх зі стіни за допомогою металевого шпателя.
3
Приберіть сміття і приступайте до шпатлювання. Зрозуміло, під шаром старих шпалер виявляться нерівності в стіні, маленькі ямки або навіть тріщини. З усіма цими недоліками допоможе впоратися шпаклівка. Роботу слід проводити в два етапи. Спочатку за допомогою маленького шпателя заповніть великі пустоти і трещіни.После того як оброблені ділянки висохнуть, вирівняйте, при необхідності, всю поверхню стіни залишилася шпаклівкою. Щоб не покладатися виключно на свій окомір, який може і підвести, користуйтеся рівнем.
4
Покрийте поверхню ґрунтовкою. Це останній етап підготовки стіни до поклейки шпалер . За допомогою валика нанесіть склад на повністю висохлу стіну: так ви підготуєте її до нанесення клею, значно поліпшивши його зчеплення з поверхностью.Нанесті можна один або два шари (ознайомтеся з інструкцією).
Зверніть увагу
Не забудьте очистити стіну і від старої шпаклівки, якщо вона неміцно тримається і легко сколюється за допомогою шпателя. Пам'ятайте, що якщо цього не зробити, подальше покриття не буде довговічним.
Корисна порада
Якщо після обробки водою шматок шпалер не відстає від стіни, пропрасуйте його, поки він все ще мокрий, гарячим утюгом.Еслі тріщина в стіні занадто велика для забивання шпаклівкою, скористайтеся монтажною піною. Після висихання надлишки піни зріжте гострим ножем, зашпатлюйте і покрийте поверхню грунтом, як звичайно.