Корисні властивості женьшеню.

Женьшень (в перекладі з китайської «людина-корінь») - одне з корисних рослин. Женьшень ефективно допомагає при профілактиці, а також лікуванні цілого ряду недуг.
З давніх часів відвари і настоянки червоного женьшеню використовувалися в медицині як загальнозміцнюючий, тонізуючий засіб. Головним чином, в медицині використовується корінь рослини, але лікувальними властивостями володіють також його наземні частини. Великі коріння цієї рослини цінувалися дуже дорого, мало не на вагу золота.

Речовини, що входять до складу женьшеню

Ця рослина є справжнім джерелом біологічно активних речовин. У його корені багато різних глікозидів, дубильних і пектинових сполук, вітаміну С, вітамінів групи В, алкалоїдів, смол, макро- і мікроелементів. Стебло, листя і дрібні додаткові корені женьшеню також містять ряд глікозидів. Поряд з цими речовинами, в женьшені ще є різні полісахариди і ефірні масла.
Механізм дії деяких містяться в женьшені речовин на організм людини ще недостатньо добре вивчений.

Використання женьшеню в медичних цілях

Женьшень - один з найсильніших природних стимуляторів імунітету. Препарати на його основі (наприклад, спиртові та водні екстракти) володіють ефективним загальнозміцнюючу дію, допомагають запобігати ряд захворювань, сприяють швидкому лікуванню. Женьшень помітно підвищує працездатність, допомагає долати фізичний і розумовий стомлення, покращує обмін речовин і тим самим робить організм більш стійким до несприятливих зовнішніх факторів. Він позитивно впливає на діяльність серцево-судинної системи, регулює артеріальний тиск. Застосування женьшеню добре допомагає при неврастенії, депресії, безсонні, а також при різних порушеннях репродуктивної функції. Компоненти женьшеню входять до складу препаратів для лікування різних форм онкологічних заболеваній.Женьшень добре допомагає при лікуванні синдрому хронічної втоми, сприяє загоєнню ран, стимулює апетит. Він підвищує життєвий тонус і активність, в тому числі у людей вельми поважного віку.
Саме тому женьшень раніше був дуже популярний у алхіміків, наполегливо намагалися створити на його основі «еліксир безсмертя».
Однак у цього корисного рослини при всіх його достоїнствах є і протипоказання. Його не слід приймати дітям до 16 років, вагітним і годуючим груддю жінкам, при гострих інфекційних захворюваннях і в ряді інших випадків. Тому перед тим як використовувати препарати на основі женьшеню, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.