Як вибрати місце для багаття.

Вогонь на природі, який ви зможете впевнено контролювати, називається вогнищем. Вибір місця для вогнища випливає з цього визначення. Багаття, розведений у правильному місці, дозволить створити освітлення, приготувати їжу, погрітися і при цьому буде абсолютно безпечний.
Інструкція
1
При виборі місця для багаття в першу чергу необхідно керуватися вимогами безпеки. Багаття необхідно розводити на очищеному ділянці: потрібно видалити з місця майбутнього кострища все сміття, каміння, гілки, зняти дерен на площі приблизно в 1 квадратний метр. Якщо ви розводите вогнище в зимовому лісі, обов'язково щільно притопчіть сніг.
2
Костер розводять на деякій відстані від дерев, чагарників, високої трави. Над багаттям не повинні схилятися гілки дерев, в мокру або снігову погоду з них в багаття може потрапити дощова вода або сніг. Багаття повинен знаходиться приблизно в 5 метрах від наметів, так як від нього часто відлітають іскри, можливо пожежі вони і не почнуть, а от дірки в тканини намети виконають.
3
Якщо ви розводите вогнище на торф'яної грунті, обов'язково присипте вибране місце щільним шаром піску: якщо цього не зробити, вогонь може піти у торф на глибину і поширитися на велику територію. Торф'яні пожежі гасити дуже складно, це справжнє лихо для природи.
4
Ні в якому разі не можна розводити багаття поруч із сухою травою, очеретяними чагарниками, в хвойному дрібноліссі, вогонь в таких місцях поширюється з дуже високою швидкістю. І ці вимоги - не просто добрі поради туристам, це норми, прописані в законодавстві, тобто за їх недотримання вас можуть серйозно оштрафувати.
5
Для того щоб багаття було легко розводити і підтримувати, він повинен бути захищений від вітру. Якщо у вас є можливість сховатися за камінням - це дуже добре, якщо ж ви розводите вогнище на відкритій продувається місцевості, найкраще викопати під нього спеціальну яму.
6
Якщо поруч з вашим табором є старе вогнище, розводьте багаття на ньому, так як кожен новий багаття залишає на землі незагойна кілька років рану. Але переконайтеся, що в старому вогнищі немає ніякого сміття, начебто батарейок або пластмасових пляшок.
Без багаття в похідному таборі не обійтися, він і зігріє, і нагодує, і одяг висушить. Щоб отримувати від багаття тільки радість, необхідно правильно вибрати місце для його розведення, таке, щоб не нашкодити природі, не влаштувати пожежу, не боятися, що багаття потухне.
Інструкція
1
Неконтрольований вогонь може накоїти багато лиха, тому існують спеціальні законодавчі норми, які регулюють розведення багать на природі. Порушення цих норм може призвести до серйозних наслідків для природи, вашого здоров'я і гаманця, так як за пожежі, влаштовані на природі з вини людини, можна отримати серйозний штраф.
2
Перед тим як розводити багаття, необхідно облаштувати вогнище. Потрібно зібрати все сміття в тому місці, де буде вогнище, в тому числі всі гілки, листя, шишки і т.п., прибрати дерен. Вогнище не повинно розташовуватися під деревами та чагарниками, особливо такими, у яких низько схиляються гілки. Хвойні дерева можуть спалахнути дуже швидко, тому ні в якому разі не можна розводити багаття біля них.
3
Якщо ви розводите вогнище на засніженій місцевості, необхідно добре втоптана сніг під ним. Взимку потрібно стежити, щоб над багаттям не було гілок навіть на великій висоті, так як з них в багаття може впасти сніг.
4
Небезпечно розпалювати багаття на торф'яних ґрунтах, краще не робити цього взагалі, але якщо виходу немає, необхідно присипати грунт товстим шаром піску, причому діаметр цього шару повинен бути хоча б на метр більше самого кострища. Будь іскра може проникнути в торф і почати пожежа в грунті, який ви не зможете загасити самотужки.
5
Щоб зберегти своє майно, не розводьте багаття поруч з наметами. Іскри дуже легко пропалюють в наметах дірки, а сильний порив вітру може навіть підпалити намет, який згорить за лічені хвилини.
6
Навіть якщо ви впевнені, що вибрали повністю безпечне місце для багаття, бажано розташувати його поруч з водоймою, щоб у разі непередбачених обставин багаття можна було швидко загасити.
7
Вітер - серйозна перешкода для розведення та підтримання вогню, тому необхідно знайти таке місце, де багаття буде захищений від його поривів. На відкритій місцевості бажано викопати на місці кострища неглибоку ямку.
8
Костер повинен постійно контролюватися людиною, тому на ніч його необхідно гасити або залишати чергового стежити за ним.