Як і чим утеплити балкон.

Правильно утепливши балкон, ви додасте до своєї квартири ще одну, хай і невелику, кімнату. А в деяких випадках тільки глобальне утеплення балкона зможе врятувати ваше житло від зимових холодів.
Інструкція
1
Бажано проводити утеплення балкона в теплу пору року в суху погоду, це позбавить вас від багатьох проблем і прискорить проведення робіт. Починати утеплення балкона завжди необхідно з установки склопакетів і герметизації всіх щілин монтажною піною. Після цього можна приступати до утеплення підлоги і стін.
2
Утеплення підлоги і стін на балконі обов'язково, так як спочатку це приміщення проектувалося як вуличне, а значить, стіни і підлога не відповідають вимогам СНИП для житлових приміщень: це призводить до того, що взимку на невтепленому балконі завжди холодно, а у вологу погоду конденсується волога. Справа ускладнюється й тим, що за будівельними нормами не можна виводити на балкон центральне опалення. Це значить, що ви зможете обігріти ваш балкон тільки обігрівачем або теплими підлогами, що дуже накладно, тому набагато легше утеплити його так, щоб тепла з кімнат вистачало і балкону.
3
Чим менше утеплювача буде на стінах, тим більше місця залишиться на балконі, тому потрібно винести утеплювач назовні і підібрати такий матеріал, який буде максимально тонкий, не втрачаючи при цьому в експлуатаційних властивостях. Основні матеріали для утеплення балкона - спінені пластики, мінеральна вата і сендвіч-панелі. Спінені пластики - пінопласт, стиродур, Піноплекс, пінополістирол та інші - найбільш дешеві ізоляційні матеріали, але незважаючи на низьку ціну, вони непогано справляються з утепленням, а також з шумоізоляцією, маючи при цьому малу вагу.
4
Мінеральна вата більш елітний матеріал, він забезпечує кращу теплозахист, але зазвичай її шар товщі, ніж шар спіненого пластику. Сендвіч-панелі використовуються нечасто, так як вони більше призначені для промислових об'єктів, а не для житлових кімнат, хоча свою функцію теплоізоляції вони виконують добре. При виборі матеріалу для теплоізоляції також треба звернути увагу на такі його характеристики, як теплопровідність, повітропроникність, вологостійкість і щільність.