Як вибрати воблер.

Воблер - приманка для лову хижої риби. Він являє собою твердотільний макет риби, виготовлений з пластику або дерева. Конструкція воблера така, що під час руху у воді він грає характерним чином - як поранена рибка, що привертає хижаків. Асортимент воблеров дуже різноманітний, для вибору потрібного необхідно знати особливості водойми, погоди, лову конкретної риби.
Інструкція
1
Не існує спеціального воблера для певної риби. У кожному конкретному випадку, визначається глибиною води, її прозорістю, швидкістю течії та іншими факторами, воблер буде вести себе по-різному. Це ж стосується і самої риби, яка може змінювати свою поведінку залежно від багатьох факторів. Тому вибір воблера рибалка визначає, насамперед, виходячи зі свого досвіду. Консультантів у магазинах варто слухати тільки в тому випадку, якщо вони розповідають вам про власний досвід лову на даний воблер в конкретному місці, куди ви самі плануєте вирушити. А загальні слова про воблерах вам не допоможуть.
2
У воблеров є кілька класифікацій, кожна категорія має свої особливості, що робить їх більш придатним для ловлі в тих чи інших умовах. Найбільш розумно спочатку визначити категорію, а вже конкретні воблери даного виду підбирати, спираючись на досвід і інтуїцію.
3
За ступенем плавучості воблери діляться на три види - плаваючі, потопаючі і суспендери. Плаваючі призначені для лову риби біля поверхні, що тонуть - на глибині, а суспендери - у товщі води.
4
Розрізняються воблери і за розміром, причому при виборі розміру треба орієнтуватися не тільки на величину риби, на яку ви зібралися полювати, але й на міцність вашого спінінга: занадто великий воблер може зламати невідповідний для нього спінінг при підсіканні.
5
Від форми воблера залежить те, як він буде вести себе у воді, тобто як він буде грати. Форм воблеров безліч. Для лову на швидкій течії найкраще підходять метушливі воблери тип shad, схожі на пуголовків. На мілководді частіше використовують воблери типу minnow, за формою вони нагадують уклейку або пічкура. Зазвичай такі воблери дуже добре управляються, тобто, ви можете добитися від них потрібного характеру руху.
6
Колір дуже важливий для воблера, але про його вибір по суті не можна сказати нічого, так як реакція риба на той чи інший колір в конкретній водоймі залежить від безлічі факторів, якщо вам вдасться знайти свій уловистий воблер - радійте.