Як зробити ляльку мотанку. Як зробити юпку для ляльки.

Російські народні ляльки досі підкуповують сучасних майстринь своєю красою і простотою, незважаючи на те, що існують вже багато сотень років. Народна лялька-мотанка несе в собі масу позитивних емоцій, які вкладає в неї майстриня, і зберігає в собі старовинні традиції російського народу. Зробити її зможе кожен - для створення такої ляльки не потрібні дорогі або рідкісні матеріали, і для виготовлення ляльки вам будуть потрібні тільки клапті тканин, обрізки тасьми і пряжі, стрічки, намистини та інші матеріали, які можна знайти в скриньці для рукоділля.
Інструкція
1
Візьміть вузький довгий відрізок щільної тканини і скачайте його в рулон. Оберніть рулон шматочком білої тканини і зв'яжіть його знизу, щоб сформувати голову і шию. Шматочком вовняної пряжі обмотайте голову так, щоб нитки сформували на обличчі ляльки хрест.
2
Візьміть ще один відрізок щільної тканини і згорніть його у вузький довгий рулончик, а потім прив'яжіть вертикально до голови ляльки, обмотуючи майбутнє тулуб вовняними нитками по всій довжині. Згорніть ще один рулончик з щільної тканини поменше, для рук ляльки, і перпендикулярно прив'яжіть вовняними нитками до верхньої частини тулуба. У вас вийшло перекрестье з тканини, обмотане пряжею.
3
Тепер виготовте перуку для ляльки - наріжте пряжу відповідного кольору на смуги і зберіть в пучок. Потім складіть пучок ниток навпіл і перев'яжіть в середині тонкою ниткою, щоб сформувати проділ. На невеликій відстані по обидві сторони від проділу заплетене дві коси і перев'яжіть їх на кінцях нитками або стрічками.
4
Підберіть прямокутний відрізок тканини для блузки, ширина якого відповідає ширині рук. Візерунок або малюнок тканини може бути будь-яким, а також ви можете за власним бажанням прикрасити блузку стрічками і тасьмою. В центрі відрізка проробіть отвір для голови. Просмикніть голову ляльки в отвір.
5
Окремо виберіть відріз тканини для спідниці і складіть його в кілька шарів, щоб спідниця була пишною. Прикрасьте поділ спідниці стрічками, мереживом або тасьмою.
6
Обмотайте спідницю навколо тулуба ляльки, а потім візьміть стрічку і перев'яжіть ляльку в талії так, щоб одночасно перев'язати верх спідниці і поділ блузки. Рукава блузки перев'яжіть нитками на зап'ястях ляльки.
7
Закріпіть на голові ляльки підготовлений перуку з косами і прикрасьте зачіску намистинами і цветамі.Кукла-мотанка готова.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hH5zT6NNlEA